Velmi nadějné je zavedení půlnočního vlakového spoje. Z Liberce by měl vyjíždět v sobotu i neděli okolo 0.15 hodin. „Vše zatím nasvědčuje tomu, že by se mohl objevit v jízdním řádu 2007/2008,“ sdělil starosta Chrastavy Michael Canov.

Otázkou zavedení půlnočního vlakového spoje se vážně zabývá koordinátor veřejné dopravy v Libereckém kraji, společnost KORID LK.

„Takový spoj považujeme za smysluplný a opodstatněný. Podrobnosti týkající se změn železničních jízdních řádů projednáme s obcemi v průběhu června,“ uvedl Jaroslav Kadlec z KORID LK.

Další nadějí pro Chrastavu jsou probíhající jednání Libereckého kraje s libereckým magistrátem o zavedení nočních spojů MHD v krajském městě. „Autobusy by mohly případně zajíždět i do některých okolních obcí,“ doplnil mluvčí kraje Jiří Langer.

Podle zkušeností dopravců se ale noční spoje málokde vyplatí. „Když začal před dvěma lety jezdit noční autobus z Liberce do Frýdlantu, svezla se s ním vždy jen hrstka lidí,“ komentoval Roman Martinec, vedoucí příměstské autobusové dopravy ČSAD Liberec.

Nejvíce chybí spoj mladým lidem, kteří vyrážejí do Liberce za zábavou. „Když končí plesy v půl třetí ráno, musím čekat tři hodiny na vlak,“ říká Daniel Šipula z Chrastavy.