Již 6. ročník akademických her zahájila studentská hymna Gaudeamus Igitur. Moderátorka akce Marcela Augustová pak zvala na pódium hosty slavnostního zahájení.

Předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek vyzdvihl především ideály Fair – Play. „Jsem rád, že se letos hry konají právě v Liberci. Ten se totiž průběžně stává hlavním městem sportu v České republice,“ zalichotil Liberci Jirásek.

„Snažíme se o to, aby vysokoškolská elita byla nejen odborně připravená, ale také fyzicky zdatná,“ uvedl předseda České asociace univerzitního sportu František Dvořák.

V závěru večera převzal rektor pořádající Technické univerzity Vojtěch Konopa symbolické klíče od sportovišť.

Na letošní ročník Českých akademických her se přihlásilo více než 2 500 sportovců ze všech českých vysokých škol. Bojovat budou o titul Akademický mistr ČR v 31 disciplínách. Studenti, kteří v boji uspějí, dostanou šanci reprezentovat své školy na Světové univerziádě.

„V Liberci jsou hry poprvé. Uděláme vše proto, aby se vydařily,“ uvedl Jindřich Martinec, vedoucího katedry tělesné výchovy. Tvářemi her jsou reprezentanti, a zároveň studenti Technické univerzity, skikrosař Tomáš Kraus a akrobatické lyžařky sestry Nikola a Šárka Sudovy.