Součástí vernisáže bude i módní přehlídka tvorby žáků Střední školy uměleckořemeslné a oděvní v Liberci, kde žáci představí své nejnovější modely určené pro tuto a příští sezonu. Soukromá hotelová škola Hergesell bude na vernisáži prezentovat výsledky své vzdělávací práce při zajištění občerstvení a žáci Základní umělecké školy v Liberci doplní tuto slavnostní událost hudebním vystoupením.

„S nápadem výstavy přišli letos sami naši žáci. Bude to jedna z největších akcí libereckých škol vůbec, na které žáci prezentují výsledky své práce,“ uvedl ředitel nábytkářské školy Václav Tichý.

Truhláři chtějí představit vedle nábytku a bytových zařízení také ukázku špičkové konstrukce točitého schodiště, umělečtí truhláři a řezbáři připravují řadu zajímavých doplňků a nábytku s intarziemi a řezbami.

Aranžéři kromě toho, že celou výstavu připravují, představí nejlepší práce žáků, se kterými nedávno slavili již mimořádné úspěchy na mezinárodní soutěži aranžérů v Brně. Perličkou a potěchou pro oko každého milovníka historie a tradičních řemesel však určitě bude restaurovaný čalouněný stylový a starožitný nábytek.

O atraktivní obory nábytkářské školy je stále velký zájem. Škola proto v dalším kole přijímacích zkoušek nabízí několik volných míst. „Máme zájem o žáky s dobrými předpoklady pro naše obory, a proto jsme ponechali do druhého kola v každém oboru několik volných míst. Žáci mohou podat přihlášky až do 4. května,“ upřesnil Václav Tichý.

O budoucnost oborů nemá ředitel školy starosti. „I přes klesající počty žáků v 9. třídách základních škol je stále dostatek zájemců o naše tvůrčí a perspektivní obory, protože bydlení a interiéry budou stále v popředí zájmu.“