VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Liberecko

dnes 16:00

Děti si mají kde hrát. Liberec má další nové hřiště

Liberec – Z nového hřiště se mohou radovat nejmladší obyvatelé ulice Květnové revoluce a přilehlého okolí v Liberci. Hrát si mohou například na dvouvěžové sestavě, trojhoupačce, kladině na pružinách, trojhrazdě nebo pružinovém houpadle či na pískovišti.

dnes 15:00

Kapela Anarchia pomůže handicapované Petře k novému vozíku

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – I pořádně tvrdá muzika může pomáhat. Ukáže se to už tuto sobotu při libereckém koncertě turnovské kapely Anarchia. Výtěžek ze vstupného totiž pomůže handicapované ženě z České Lípy. „Chceme jí přispět na nový invalidní vozík. Starý už totiž dosloužil,“ říká frontman kapely Tadeáš Rock Vogel. Koncert se koná v sobotu 17. listopadu v libereckém Clubu R66.

dnes 14:00

Ve Frýdlantě si žáci mohli vyzkoušet, co je baví

Frýdlant – Padesátka frýdlantských deváťáků si na zdejší Střední škole hospodářské a lesnické ve mohla vyzkoušet, jaký obor by je mohl bavit.

dnes 12:00

Práce na morovém sloupu v zahradě kostela Nalezení svatého Kříže finišují

Liberec /FOTO/ – Odborníci by měli s jeho obnovou skončit začátkem prosince. Morový sloup pochází z dílny Matyáše Bernarda Brauna a tvoří jej postavy čtyř světců, andělé a postava Panny Marie.

dnes 07:00

Budoucí vedení Liberce představilo programové prohlášení

Liberec – Na začátku každého jednání městského zastupitelstva vystupují občané Liberce se svými připomínkami. Někteří své problémy prezentují jednou, jiní opakovaně. Podle budoucího nového vedení města složeného ze zástupců Starostů, hnutí ANO a ODS však nejsou tyto připomínky vždy vyslyšeny tak, jak by mohly. Plánují proto zřídit pozici ochránce práv občana. Vyplývá to z programového prohlášení nové koalice, které ve čtvrtek představili novinářům.

včera 16:00

FOTO: Nová rozhledna stojí na Císařském kameni ve Vratislavicích

Vratislavice – Proti původní, kterou město muselo zbourat kvůli jejímu havarijnímu stavu, je o tři metry vyšší. Do budoucna ji čekají ještě drobné úpravy.

včera 15:00

Firmy v kraji si zaměstnance předcházejí. Nabízejí nadstandardní výhody

Liberecký kraj – Nízká nezaměstnanost nahrává lidem, kteří buď zaměstnání hledají, nebo uvažují o jeho změně. Šance jsou vysoké, firmy zaměstnance poptávají, mnohdy si je i přetahují. Už jen proto, že lidí se zájmem o práci není tolik, kolik by firmy potřebovaly. A tak vstupují do hry i benefity, které jsou nadstavbou k platu. A jejich nabídka dávno přesáhla úroveň stravenek.

včera 14:00

Areál Střední odborné školy Liberec se rozrostl o další novostavbu

Liberec – Budoucí zahradníci mají k dispozici další budovu.

včera 12:00

FOTO: Učení dějin hrou. Na Gymnáziu U Balvanu ukázali důležité mezníky

Liberecký kraj – Na středu si studenti Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou připravili Projektový den. Sehráli scénky, ve kterých ukázali určitá období našich dějin.

včera 07:00

Obce na Liberecku bojují o peníze na školky. Podaly žádost o dotace

Liberecko – Když letos v březnu navštívila vláda Liberecký kraj, kdekdo ji přesvědčoval o nutnosti podpory nejrůznějších projektů. Jak ale premiér Andrej Babiš několikrát zmínil, ministři požadavky pouze evidovali a nikomu nic neslibovali. S jednou výjimkou.

14.11.2018

Pedagog z Technické univerzity Václav Dvořák napsal sci-fi pro malé čtenáře

Liberec – Když vyrostete v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna nejlepší vyhlídky. Všechno ale může změnit pozvánka na palubu mezihvězdné lodi. A velké vesmírné dobrodružství může začít… Dlouhých pět let psal pedagog Technické univerzity Václav Dvořák sci-fi knihu pro děti nazvanou Písečníci a bludný asteroid. A stejně jako jeho hlavní hrdinové Tomáš a Lucka projdou dlouhou anabází, neměl před sebou jednoduchou cestu ani samotný román.

14.11.2018

Galavečer Poetiky 2018 byl věnován zesnulému Martinu Beranovi

Turnov – Dvoudenní recitační soutěže Poetika se v Turnově se zúčastnilo přibližně sto mladých interpretů.

14.11.2018

Na novináře Jana Petránka vzpomíná i Josefův Důl

Josefův Důl – Komentoval přistání prvního člověka na Měsíci, rozmlouval s dalajlámou i kosmonautkou Valentinou Těreškovovou. Rád si ale popovídal i se svými sousedy v Josefově Dole na Jablonecku, který byl pro Jana Petránka doslova druhým domovem. Jezdil sem už jako student obchodní akademie, později se svou ženou Ludmilou, vyrůstali tu jeho synové.

13.11.2018

Silnice, muzeum či nemocnice. Kraj chce utratit 3,4 miliardy

Liberecký kraj - Podoba krajského rozpočtu na rok 2019 už nabírá obrysy.

13.11.2018

Naši prvňáci: Ve středu představíme děti ze ZŠ Raspenava, Krásný Les a Hlavice

Liberecko – Ve středu 14. listopadu přinese tištěný Liberecký deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci.

13.11.2018

FOTO: Frýdlant opravil pomníky obětem první světové války

Frýdlant - Dva obnovené pomníky obětem první světové války odhalili u příležitosti Dne veteránů ve Frýdlantu.

13.11.2018

FOTO: Dny GIS opět lákají na mapy

Liberec - Jak se vytvářejí mapy, mohou zájemci až do středy zjistit na Dnech geografických informačních systémů (GIS) na Technické univerzitě v Liberci.

13.11.2018

Vážné případy v Liberci čekat nebudou

Liberec – Nový systém třídění pacientů na traumatologii a chirurgii zrychluje lékařskou práci.

12.11.2018

FOTO: Pátý ročník Kabelkového bazaru zaútočil na hranici 60 tisíc korun

Liberec – S maminkou desetiletých dvojčat se její manžel rozvedl rok před tím, než onkologicky onemocněla. Otec prvňáka Honzy zůstal zase na péči sám. Chlapec je často nemocný, což se projevuje i na výplatní pásce. Maminka tří dětí musela skončit v práci kvůli těžkému onemocnění mladšího syna. Co mají tyto tři příběhy společného?

12.11.2018

FOTO: Jablonecká hala patřila gymnastice. Gymnastky bojovaly o postup

Jablonec nad Nisou – V jablonecké Městské sportovní hale se konal oblastní přebor společných skladeb v moderní gymnastice, s nimiž do Jablonce přijelo čtyřiadvacet týmů z celého Česka.

12.11.2018

Naivní divadlo v Liberci otevře své zákulisí

Liberec – Naivní divadlo v Liberci se připravuje na jedinečnou akci, která se koná v řadě evropských zemí, a to Noc divadel. Naivní divadlo si na 17. listopad připravilo speciální program, který je s ohledem na dětské publikum záměrně směřován do odpoledních hodin.

12.11.2018

Bezplatně poradí zadluženým lidem. V pondělí na úřadě práce

Liberecký kraj – Odborníci dnes, tedy v pondělí 12. listopadu, budou po celý den k dispozici dlužníkům na úřadech práce v České Lípě a Liberci.

12.11.2018

Nemlčí. O sexuálním násilí chtějí mluvit otevřeně

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – Na počátku roku zasáhla svět kampaň MeToo. Právě pod tímto hashtagem se začaly tisíce lidí svěřovat se svou zkušeností ohledně sexuálního násilí. Pod tímto vlivem se Veronika Hávová z Jablonce rozhodla udělat vlastní projekt věnující se sexuálnímu násilí. „Společnost ho totiž často bagatelizuje,“ říká zakladatelka projektu.

11.11.2018

OBRAZEM: Svatý Martin sníh nepřivezl. Přesto si lidé oslavy na jeho počest užili

Liberec - Aby hospodyňky měly klid na přípravu svátečního oběda a nikdo se jim nepletl pod nohy, mohly poslat zbytek rodiny na Svatomartinský trh. Ten probíhal na libereckém náměstí před radnicí od deseti do tří hodin.

11.11.2018

Studenti se budou učit, jak se vypořádat i s Jiráskem

Liberecký kraj – Krajská knihovna v Liberci se po nejmenších čtenářích snaží přitáhnout k četbě i středoškoláky. Připravila pro ně a jejich učitele cyklus workshopů.

11.11.2018

Některé hrady zavřely. Sezona ale všude nekončí

Liberecký kraj – Kroky dozněly, brány se zavřely. Hrady a zámky se uložily k zimnímu spánku. Mají proč odpočívat. Navzdory tropickému létu praskaly leckde zámecké chodby a komnaty doslova ve švech.

10.11.2018

OBRAZEM: Kabelkový bazar překonal loňskou hranici 50.000 korun

Liberec – Kabelkový bazar 2018 proběhl v sobotu v prostorách Fora Liberec. Podařilo se vybrat 57.500 korun, z toho 18.000 korun vydělala dražba. 

10.11.2018

Na Jizerkách je vidět, jak umí člověk škodit i pomáhat, říká Ondřej Petrovský

Liberecký kraj – Není tomu tak dávno, co měla příroda Jizerských hor namále. Od poloviny 60. let se začala krajina měnit a smrkové porosty odumírat. Nepříznivý vývoj se však podařilo zvrátit. Na obnově Jizerek se mimo jiné podílela i Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody, která letos slaví 25 let své existence.

10.11.2018

OBRAZEM: Výlov rybníka v Českém Dubu si užili děti i dospělí

Český Dub - Rybka jenom zlatá. Tu se ulovit sice nepodařilo, takže nemohla případnému šťastlivci splnit tři přání, ale kapry a pstruhy se to ve vodě jen hemžilo. 

10.11.2018

FOTO: V Liberci položili Kameny zmizelých

Liberec – Nezapomeňte. Na pěti různých místech v Liberci bylo včera slavnostně položeno dvanáct Kamenů zmizelých, které budou kolemjdoucím připomínat obyvatele města, již nepřežili holocaust.

10.11.2018

Slavná trafika skončila. Jak s ní město naloží, bude záležet na výběrovém řízení

Liberec – Noviny, jízdenky ani tabák si už Liberečtí v ikonické trafice na Soukenném náměstí nekoupí. Před časem totiž byla, stejně jako letos i čtyři další, zavřena. Nyní už patří městu.

9.11.2018

Lidé už nemusí uskakovat před auty. Z Oldřichova vede nová lesní stezka

Liberecký kraj – Místo frekventované asfaltky příjemná procházka v jizerskohorských bučinách. K „bráně Jizerských hor“ v Oldřichovském sedle už dojdou turisté pohodlně po nové lesní cestě, která začíná pár metrů za obcí a končí u restaurace Hausmanka U Kozy. Slavnostními fanfárami na lesní roh ji včera otevřeli zástupci Lesů ČR, které její vznik iniciovaly i platily.

9.11.2018

80 let od osudné noci. Synagogy hořely také na severu Čech

Liberecký kraj – Během noci z 9. na 10. listopadu 1938 bylo na území Německa, Rakouska a v československém pohraničí vypáleno 1200 synagog a vyrabováno 7500 obchodů. Pocítili to i v Liberci, Jablonci nad Nisou i České Lípě.

9.11.2018

Před podvodnými telefonáty varuje seniory nová kampaň policistů

Liberecký kraj – Prostřednictvím informačních kartiček, dostupných na úřadech, poště i ve zdravotnických zařízeních, upozorňují na podvodníky, kteří po telefonu požadují po lidech v důchodovém věku až statisíce korun.

9.11.2018

Gymnazisté ve Frýdlantu připravili výstavu

Frýdlant – Výstava „Boříme bariéry aneb spolu to jde líp“ byla ve středu slavnostně zahájena ve vestibulu frýdlantské radnice.

9.11.2018

FOTO: Koloseum v Liberci hostí festival deskových her

Liberec – Herní nadšenci míří v těchto dnech do libereckého Kolosea. Koná se tam festival společenských her HopeCON.

9.11.2018

FOTO: Šest poskytovatelů sociálních služeb dostalo ve Frýdlantu nové zázemí

Frýdlant – Povodně v roce 2010 zanechaly na Frýdlantsku mnoho nešvarů. Městu se letos podařilo vypořádat s dalším z nich. Centrum 1407, které bylo před osmi lety jako tehdejší galanterie zaplavené vodou do výšky 2,2 metru, je od středy znovu otevřené. Jeho novou podobu navrhl architekt Ladislav David. Sloužit bude jako zázemí šesti poskytovatelům sociálních služeb.

8.11.2018

Kabelky luxusních značek můžete v sobotu vydražit za zlomek ceny

Liberec – Kabelky exkluzivních značek jako Prada, Furla nebo Hogan můžete pořídit za zlomek ceny na dražbě, která se koná v rámci Kabelkového bazaru. Už popáté proběhne tuto sobotu, 10. listopadu, v OC Forum. Samotný bazar začne v 9 hodin a potrvá až do 14 hodin.

8.11.2018

Spolek gymnazistů Ratab oslaví 30 let výstavou v knihovně

Liberec – V Krajské vědecké knihovně oslaví svoji třicetiletou existenci spolek Ratab. Ten se věnuje práci s mladými lidmi a pořádá pro ně především letní tábory, harmonizační dny na libereckých gymnáziích a každoroční pěší pochod do Prahy.

8.11.2018

V Liberci lákají na hranolky. Mají i širokou nabídku domácích dipů

Liberec – Dvojice kamarádů, která se zná už z gymnázia, prorazila před dvěma lety na Ostravsku s konceptem rychlého občerstvení. Jejich hranolky po belgicku se postupně rozšířily po Čechách a Moravě a od tohoto týdne mají obchod i v Liberci.

8.11.2018

Hrad Valdštejn získal 3. místo v soutěži Památka roku 2017 Libereckého kraje

Valdštejn, Turnov – Hrad Valdštejn zabodoval. Podařilo se mu zabodovat s projektem Obnova hradního areálu.

8.11.2018

Onemocníte rakovinou? Deník zmapoval nejzamořenější okresy Česka

/PROKLIKEJTE SI PODROBNOU MAPU/ Každý třetí Čech dostane rakovinu a každý čtvrtý na ni zemře. Nezvykle „smrtící“ oblastí v zemi je Plzeňsko. Lékaři tápou, proč tomu tak je.

7.11.2018

Sbohem, kamaráde Tomáši Procházko... Padlého vojáka uctili čestnou salvou

Prachatice, Hrádek nad Nisou – Stovky lidí se rozloučily s vojákem Tomášem Procházkou, který padl v Afghánistánu. Nechyběly vojenské pocty.

7.11.2018

Starosta Horinka opět obhájil svou funkci

Hrádek nad Nisou – Na pondělním zasedání zastupitelstva byl starostou Hrádku opět zvolen Josef Horinka (Hrádek potřebuje změny!), hlasovalo pro něj všech čtyřiadvacet přítomných zastupitelů.

7.11.2018

Sto let v bílém plášti. Výstava na krajském úřadě zve na proměny zdravotnictví

Liberecký kraj /FOTO/– Starý inkubátor, modely zubů i otlučená železná postýlka. To vše je od pondělka k vidění ve vestibulu libereckého krajského úřadu. Fakt, že zdravotnická zařízení zaznamenala v poslední stovce let velké změny, dokládá nová výstava 100 let v bílém plášti. Panely vypráví o historii nemocnic, záchranné služby i zdravotnických škol.

7.11.2018

Dopravní policisté na Dušičky odhalili přes 150 přestupků

Liberecký kraj – Řidiči zaměstnali dopravní policisty Libereckého kraje o Dušičkách více než sto padesáti přestupky. Udělené pokuty dosáhly za sváteční víkend bezmála sedmdesáti tisíc korun.

7.11.2018

Nemocnice má tři nové sanitky. Aktuálně má k dispozici 21 sanitních vozů

Liberec – Další tři nové sanitky má od minulého týdne k dispozici Krajská nemocnice Liberec (KNL). „Všechna vozidla jsou upravena pro přepravu pacientů neodkladné péče v režimu tzv. sekundární péče,“ sdělil mluvčí KNL Václav Řičář.

7.11.2018

Začali s opravou Labské boudy. Otevře se opět na jaře příštího roku

Špindlerův Mlýn – Do Labské boudy nyní nezavítáte. Provozovatelé oznámili, že z důvodu rekonstrukce horský hotel zavírají. Ne však na dlouho. Jak deklarují, obnova krkonošského monstra potrvá půl roku, do nového prostředí se turisté a návštěvníci budou moci vrátit již na jaře.

7.11.2018

FOTO: Legendární tramvaje v Liberci končí, lákají fotografy i z ciziny

Liberec – Jedné je šedesát let a té druhé jen o čtyři roky méně, přesto stále vozí cestující. Řeč je o tramvajích typu T2R, které v pravidelném provozu jezdí už jen na jediné trati na světě z Liberce do Jablonce nad Nisou. Vše se ale změní už za dva týdny, kdy „tédvojky“ na běžné lince vyjedou úplně naposledy.

6.11.2018

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Český Dub

Liberecko – Ve středu 7. listopadu přinese tištěný Liberecký deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce prvního pololetí v lednu naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Libereckého deníku fotografie prvňáků ze škol na Liberecku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT