Některá další témata obsažená v této knize, která vycházejí celkem z 18 rozhovorů, jež Woodward s Trumpem vedl v období od prosince do července, zveřejnil deník The Washington Post.

V jednání s Kimem není problém

Podle Woodwarda se mu Trump svěřil, že udělal na severokorejského vůdce při jejich prvním setkání v Singapuru v roce 2018 velký dojem, a že Kim Čong-un s ním byl ochoten mluvit velmi otevřeně. Mimo jiné mu prý názorně popsal, jak zabil svého strýce.

Trump přitom odmítl stanovisko představitelů zpravodajských služeb, podle nichž se Severní Korea nikdy nevzdá svých jaderných zbraní. "CIA vůbec netuší, jak se má jednat s Pchjongjangem," řekl Woodwardovi.

Na snímku je údajně Kim Čong-čul, když v roce 2015 navštívil v Londýně koncert Erika Claptona
Kim Čong-un má i bratra. Politiku nemusí a není si prý jist sexuální identitou

Nesouhlasil ani s kritikou, že jeho tři schůzky s Kimem daly sevekorejskému diktátorovi legitimitu. "V setkáních na vrcholné úrovni není žádný problém. Nic jsem nevzdal," řekl americký prezident. Lpění Severní Koreje na jejím jaderném arzenálu přirovnal k někomu, "kdo je zkrátka zamilovaný do svého domu a nedokáže ho prodat".

Kim podle The Washington Post Trumpův zájem uvítal a v dopise jej oslovil jako "Vaši excelenci". Dále napsal, že věří, že "hluboké a mimořádné přátelství mezi námi bude působit jako čarovná moc".

Severokorejský vůdce Kim Čon-un a jeho sestra Kim Jo-čong
Experti varují před sílící mocí sestry Kim Čong-una. Obávají se její brutality

K rostoucímu napětí mezi USA a Severní Koreou z roku 2017 Trump uvedl, že vybudoval takový jaderný zbraňový systém, o němž nikdo včetně ruského prezidenta Vladimira Putina a čínského vůdce Si Ťin-pchinga nikdy předtím neslyšel. Podle vyjádření prezidentova poradce pro národní bezpečnost Roberta O’Briena pro Fox News však Trump nemluvil o žádném konkrétním systému. "Vždy jsme na špici a máme něco, o čem naši protivníci nevědí," řekl O’Brien.

Ukázali jsme radikální levici, že neví, co dělá

Když v červnu vytlačili federální agenti demokraty z washingtonského náměstí Lafayette, aby umožnili Trumpovi nerušené fotografování, pochlubil se Woodwardovi, že umí prosazovat zákon.

"Chystáme se poslat do ulic Národní gardu, abychom těm ubožákům z radikální levice ukázali, že nevědí, co dělají," řekl prezident novináři.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un.
Kim Čong-un žije, měl vystoupit na politbyru, kouřit cigaretu a varovat úřady

Když se ho Woodward zeptal, zda jako běloch pociťuje větší odpovědnost a zda je ochotenchápat hněv a bolest černošských Američanů, Trump to odmítl. "Ne," řekl. "To vůbec necítím."

V oponentuře k novinářovu naléhání ohledně diskriminace a nerovnosti poukázal americký prezident na to, že míra nezaměstnanosti mezi černošským obyvatelstvem před pandemií klesla. Na otázku, zda se domnívá, že v Americe existuje systémový rasismus, odpověděl, že ten je všude a v Americe možná méně než v jiných zemích.

Joe Biden.
V Portlandu přibývá násilí. Přispíváte k němu, řekl Biden o Trumpovi

Woodwardova kniha také cituje Trumpova zetě a vrchního poradce Davida Kushnera, podle nějž jsou "nejnebezpečnějšími lidmi kolem prezidenta samolibí idioti". Novinář také píše o tom, že někteří členové vlády i administrativy chtěli po Trumpově nástupu svou činnost v ní ukončit - například tehdejší ministr obrany James Mattis se šel pomodlit do washingtonské národní katedrály, aby "Bůh chránil zemi, v níž bude Trump vrchním velitelem". Také se prý svěřil řediteli zpravodajské služby Danu Coatsovi, že může přijít doba, kdy budou muset "něco společně podniknout, protože Trump je nebezpečný a do funkce prezidenta se nehodí".

"Prezident nemá morální kompas. Pro něj lež není lež. Nezná rozdíl mezi pravdou a lží," shodli se podle Woodwarda Mattis a Coats.