Předchozí bilance hovořila o 724 mrtvých a 2800 zraněných. Nové vyjádření civilní obrany dodává, že "mnozí" lidé jsou stále pohřešovaní a "mnozí další jsou pod sutinami". Nemocnice údajně v souvislosti se zemětřesením přijaly asi 3200 pacientů.

Budova zničená zemětřesením ve městě Les Cayes na Haiti, 14. srpna 2021
Zemětřesení na Haiti má nejméně 724 obětí. Zničeny byly stovky domů

Nejhůře zasažen otřesy byl jihozápad Haiti, kde se podle Červeného kříže zřítily domy, mosty i kostely v době konání ranních mší. Zemětřesení v sobotu udeřilo kolem 08:30 místního času (14:30 SELČ), přičemž ohnisko bylo v hloubce asi deseti kilometrů a epicentrum poblíž města Les Cayes, asi 150 kilometrů západně od metropole Port-au-Prince.

Ve třech těžce postižených regionech bylo zničeno kolem 13 500 domů, cituje z nedělního komuniké civilní obrany Reuters. Na dalších 13.785 staveních podle úřadů zemětřesení zanechalo škody.

Tropická bouře Grace 

Premiér Ariel Henry už v sobotu vyhlásil stav nouze a státy z regionu na Haiti začaly posílat humanitární pomoc, kromě potravin také léky či zdravotnický materiál.

Zemětřesení na Haiti
VIDEO: Zemětřesení na Haiti si vyžádalo asi 227 životů. Mělo 7,2 stupně

Na jihu Haiti mezitím pokračují záchranné práce, přičemž podle AFP obyvatelé a krizové složky s omezenými prostředky dělají, co mohou. Situaci může dále zkomplikovat tropická bouře Grace, která v neděli přinesla silný déšť do Portorika a podle aktuální předpovědi v noci na úterý zasáhne Haiti.