Předchozí
1 z 5
Další

Petr Bitman (vpravo)Zdroj: archiv Petra Bitmana

„K hokeji mě přivedl taťka, protože ho sám hrál,“ uvedl Petr Bitman, který se v tomto ohledu nijak nevymyká mnoha hokejistům, kterým první krůčky na bruslích ukázali jejich otcové. S příchodem na základní školu musel Petr skloubit dvě věci najednou. „Na základní škole to nebyl skoro žádný problém, protože jsme byli jedna celá třída hokejistů, takže absence nebyla skoro žádná, protože jsme tréninky měli v rámci výuky. Nejlépe mi šel dějepis a matematika, ale nikdy jsem neměl buňky na přírodopis a zeměpis,“ vzpomíná na povinnou školní docházku.

Petr BitmanZdroj: archiv Petra Bitmana

Co vše se změnilo s příchodem na střední školu? „Přišel jsem do nového prostředí, kde jsem poznával nové lidi. Ze začátku to byl pro mě obrovský stres, protože jsem nevěděl, zda budu vůbec zvládat školu a jestli mi vyhoví s odchody na tréninky a budou tolerovat vysokou absenci,“ bál se tehdy Bitman. Bitman v současné době pracuje v Densu na pozici účetní, ale chystá se do firmy, která dělá revize a bude se věnovat administrativě.

Petr Bitman (vepředu).Zdroj: archiv Petra Bitmana

„Ve škole se to bere vše spíš povrchově. Jsou rozhodně věci, které se tam člověk nenaučí, ale není to chybou školy. Jakmile se člověk dostane do praxe, už ví, že to není sranda, a když udělá chybu, může to stát velké peníze a nikoliv jenom špatnou známku,“ odvětil na dotaz, jak moc se liší teoretická výuka od praktického provedení.

Petr BitmanZdroj: archiv Petra Bitmana

„Současná práce mě moc nenaplňuje. Jedná se o stereotyp. Ačkoliv to člověka dost často štve a je jasné, že do práce musí, tak jsem hrozně rád za některé kolegy a kolegyně za jejich pomocnou ruku pro osobu s nulovou praxí a jejich chování vůči mně bylo naprosto skvělé,“ děkuje Bitman na dálku.

Petr Bitman (vlevo)Zdroj: archiv Petra Bitmana

Jak se těší do nového zaměstnání? „Těším se moc. Pro mě to bude obrovská nová zkušenost, co se týče zaměření firmy a zároveň získávání nových znalostí v účetnictví a administrativě.“ Petr Bitman musí pracovní povinnosti spojit s hokejem. Dosud hrál v krajské lize za HC Frýdlant, ovšem nyní je na zkoušce v Jablonci. I nadále trénuju i s HC Frýdlant, do kterého mě minulý rok dotáhl pan Stříteský, za což mu patří velké díky. Uvidíme, kde nakonec zůstanu, avšak ten kancl je jistota,“ směje se.