Předchozí
1 z 5
Další

Sportovní nadání mám v rodině, olympijský medailista ze ZOH 2018 Michal Krčmář je můj bratranec. Moje trenérské začátky nebyly nijak náročné. Byl jsem svěřencem vynikajícího trenéra a vynikajícího atleta Karla Koláře, kterému jsem na konci své závodnické dráhy začínal pomáhat s mladšími svěřenci. Sportu jsem se věnoval i na škole, úspěšně jsem dokončil magisterské studium a stal se trenérem 1. třídy, specializace atletika.

Tomáš Krištof, trenér mladých atletů.Zdroj: Deník / Kamil Košun

Od malička jsem miloval sport a soutěžení jako takové. Již od čtvrté třídy základní školy se pohybuji v okolí atletiky, a tak jsem si ani po skončení aktivní závodní kariéry nedokázal představit, že bych atletiku z ničeho nic opustil. Proto jsem se rozhodl, že bych se rád stal atletickým trenérem a zhruba od 18 let jsem k tomuto cíli spěl.

Tomáš Krištof, trenér mladých atletůZdroj: Deník / Kamil Košun

Práce s dětmi je do jisté míry velmi obtížná, zavazující a také odpovědná. Na druhou stranu mi přijde velmi upřímná a uvolněná, děti si většinou nedělají starosti s tím, co mají na jazyku a ve většině případů jsou schopny vám říct cokoli, i nepříjemné věci. Největší radost na práci s dětmi mám z toho, když se povede vytvořit parta lidí, která spolu dokáže vycházet nejen na stadionu. Vytvářejí se pak přátelství a vzpomínky na celý život.

Tomáš Krištof, trenér mladých atletůZdroj: Deník / Kamil Košun

Považuji se za náročného trenéra, nikoli však za přísného. Od svěřenců na tréninku vyžaduji maximální soustředění a dochvilnost. Když vidím, že se moji svěřenci snaží, nic neflákají a poslouchají moje pokyny, tak si myslím, že jsem vstřícný trenér, se kterým je na tréninku i legrace a zábava. Každý svěřenec je individuální osobnost, ke které se musí přistupovat individuálně. Na každého platí něco jiného.

Tomáš Krištof, trenér mladých atletůZdroj: Deník / Kamil Košun

Cíl, který bych považoval i za svůj největší úspěch by byl, kdyby se na stadionu v Turnově aktivně pohybovalo stále více a více dětí, kdyby se zvyšoval počet trenérů starající se o mládež a kdyby zůstávalo více mladých lidí u atletiky a sportu obecně.

Tomáš Krištof, trenér mladých atletůZdroj: Deník / Kamil Košun