Předchozí
1 z 5
Další

Mužná vůně santalové dřeva, lesknoucí se ostří břitvy a živé rozhovory o ryze pánských tématech dotváří atmosféru barber shopů nebo-li pánských holičství. Do tohoto světa pronikl i Tomáš Dědek a pohybuje se v něm necelý rok. „Došlo k tomu víceméně náhodou, vyučil jsem se truhlářem, ale nikdy mě to k práci se dřevem netáhlo.

Tomáš Dědek.Zdroj: Jakub Volný

Poté, co jsem vystřídal několik prací, až jsem zakotvil jako trafikant,“ popsal začátky mladý holič. Majitelem trafiky Bohuslav Fiala byl shodou okolností stejný člověk, který otevřel i Classic Man Barber Shopu. „Začal jsem pravidelně holičství navštěvovat. Jednou se mi nechtělo čekat, tak jsem se ostříhal sám a druhý den se mě šéf zeptal, kdo stojí za novým účesem. Slovo dalo slovo a nabídl mi, zda bych to nechtěl zkusit jako barber?“ řekl Tomáš Dědek.

Tomáš Dědek.Zdroj: Jakub Volný

Následoval kurz, zaučení u kolegy Jakuba Minaříka a první klienti. „Zájem o služby muži stále mají a boom barber shopů nadále pokračuje. I pánové se rádi svěří do rukou profesionála, aby se líbili nejen okolí, ale i sami sobě,“ řekl Dědek. Ten doplnil, že mezi klienty převládají studenti a zákazníci sázejí převážně na klasiku. Ale najdou se i tací, kteří se nebojí extravagantních stylů.

Tomáš Dědek.Zdroj: Jakub Volný

Aktuálně se snaží nabrat co nejvíce zkušeností a jde do toho naplno. „Jsem realista a vím, že zatím nemám takové schopnosti, abych uspěl na tzv. barber battlech (souboje holičů, pozn. redakce),“ svěřil se mladý barber.

Tomáš Dědek.Zdroj: Jakub Volný

Jak sám přiznal, inspiraci vyloženě nehledá, ale snaží se sledovat aktuální klasické i extravagantní trendy. V tom mu hodně pomáhá i sociální síť Instagram. „Dělat barbera mě naplňuje, je to kreativní práce. Baví mě práce s lidmi a největší radost mi udělá proměna a spokojenost zákazníka,“ uzavřel vyprávění Tomáš Dědek.

Tomáš Dědek.Zdroj: Jakub Volný