Předchozí
1 z 5
Další

Píše se rok 1992 a osud svedl dohromady pět mužů hudebníků, kteří zjistili, že se muzikantsky potřebují. A boom, liberecká hudební scéna získává stálici v podobě skupiny TĚLA.

Skupina Těla.Zdroj: Archiv skupiny

Už v roce 1994 se začaly z rádií ozývat jejich první songy a skupina svou popularitou už dávno přesáhla hranice okresu. Elán jim vydržel a tak nadále si mohou fanoušci užívat jejich vystoupení na různých festivalech a vlastních koncertech. Jich pět se tehdy sešlo na podzim roku 1992, a začali zkoušet. První vystoupení ale bylo v lednu 1993 a navykli si datování od tohoto důležitého, pro ně zlomového, okamžiku.

Skupina Těla.Zdroj: Archiv skupiny

„Očekávání, samozřejmě, nebyla žádná. V okamžiku vzniku něčeho nového člověk neřeší, jak dlouho mu to vydrží a co bude. Prostě se JEDE! Bavilo nás to, a vypadalo to, že nejen nás. A čas tedy běžel, ale my ho nevnímali, jelikož jsme žili hudbou,“ vysvětluje Beránek, proč už se tak dlouho pohybují na scéně.

Skupina Těla.Zdroj: Archiv skupiny

V tuto chvíli čítá skupina 7 členů. „Obohaceni o staronového kytaristu a zpěváka Martina Mráze, který nejen nahradil Ondru Prchala, hrajeme 2 roky, obecně ale sestava nás sedmi funguje od roku 2012,“ pochlubil se Beránek. Elán a energie vystupovat jim nechybí. „A drží nás právě ten úžasný pocit spiklenectví, který probíhá u sedmi v podstatě cizích lidí v jednom okamžiku na jednom místě. Na pódiu jsme prostě bratři,“ doplnil hudebník.

Skupina Těla.Zdroj: Archiv skupiny

A co považují za svůj největší úspěch? „Víte, asi především to, že 25 let stále hrajeme, a že máme fanoušky krásně generačně rozkolísané. Můžeme se chlubit přízní desetiletých junáků i sedmdesátiletých dam. To je odměna nevídaná!“ odpověděl na otázku Luboš Beránek..

Skupina Těla.Zdroj: Archiv skupiny