Poměr počtu osob s prokázanou nákazou koronavirem na celkovém počtu provedených testů ve čtvrtek vůbec poprvé od vypuknutí epidemie klesl pod úroveň jednoho procenta. Laboratoře v tento den provedly 7889 testů, které odhalily pouze 55 nových případů nákazy. Jedná se o nejnižší přírůstek od 14. března letošního roku.

Tisková konference vlády - Ilustrační foto
Ministerstvo podá proti rozhodnutí soudu kasanční stížnost, říká Schillerová

ON-LINE ke koronaviru ZDE

Premiér Andrej Babiš dnes na tiskové konferenci po jednání vlády poděkoval občanům za dodržování vládních opatření. „Chtěl bych všem našim spolubočanům poděkovat, že jsou nejen kreativní a solidární, ale i zodpovědní,“ uvedl předseda vlády a pochválil počínání vlády a Ústředního krizového štábu. „Naše role byla ochránit životy našich spoluobčanů. Já myslím, že naši epidemiologové a naše vláda, že jsme to zvládli, a to je hlavní,“ řekl.

Koronavirus v číslech

Nejvíce pacientů s nemocí covid19 dosud laboratoře na území České republiky odhalily v Praze (1672), Moravskoslezském kraji (942) a Středočeském kraji (854). Nejméně případů nákazy naopak hygienici evidují v Jihočeském kraji (169) a v kraji Vysočina (172).

Mezi nakaženými dle údajů ministerstva zdravotnictví převládají ženy (52 procent). Nejzasaženější věkovou skupinou jsou lidé od 45 do 54 let věku (1330 případů koronaviru), v nejohroženější věkové skupině nad 85 let testy odhalily 300 pacientů s nemocí covid-19. 

Kontroly na hranicích.
Vycestovat za hranice se Čechům nevyplatí. Je to složité a drahé

V českých nemocnicích je aktuálně hospitalizováno 395 pacientů s koronavirem, přičemž 77 osob zůstává kvůli závažnému průběhu onemocnění na jednotkách intenzivní péče. Do domácího ošetřování lékaři propustili již 546 pacientů.