Předchozí
1 z 8
Další

Anna Marková.Zdroj: Adéla Vodenková
Začínala jsem jako manikérka, měli jsme s přítelem studio Rasg tattoo & Anuka nails tady v Liberci v Široké ulici. Měla jsem tam takovou malou místnůstku, ve které jsem strávila 4 roky. Dařilo se nám navazovat spolupráci s různými tatéry, dokonce i ze zahraničí, pomalu nám docházelo místo a taky tu byl sen mít prostory své, větší, ve kterých si budeme moci dělat vše tak, jak jen my chceme. To se nám podařilo a přestěhovali jsme se na nynější adresu do Mlýnské, kde jsem opět měla svoje nehtové studio. Snažila jsem se různě zdokonalovat, jezdila jsem na školení, moc mě ta práce bavila a naplňovala, ale přišla nemoc. Nesměla jsem se tolik přepínat a zde nastal problém. Zákaznicím jsem nemohla vyhovět v termínech a nehty jsou záležitost doplnování 3-4 týdnů. Proběhly nějaké operace a já citila, že nemohu mít tolik zákaznic a tolik práce. Prostě došla síla.

Anna Marková.Zdroj: Adéla Vodenková
Můj přítel Peter a zárověn majitel našeho salonu Rasg tattoo crew přišel s nápadem. Co kdybych začala kreslit a své výtvory tetovala lidem na kůži. Viděl jak jsem tvůrčí, na nehty jsem vytvářela různé designy. Mě se nápad líbil, přeci jenom pod ruce jsem Peterovi koukala 10 let, a tak jsem prošla kurzem a začala jsem tetovat. Nejprve na umělou kůži, na pomeranče a pak na sebe, jednu takovou malou kotvičku, abych věděla, do čeho jdu a do čeho jdou zákazníci. Postupem času jsem si tetování natolik zamilovala, trávila jsem večery navrhováním designů pro zákazníky a každá kérka byla lepší a lepší. Láska k tetování se prohlubovala a já se rozhodla to dělat naplno. Mohu tvořit, co mě baví a to je v životě důležité. Dnes mám svou klientelu, lidi ke kterým mám vztah a oni ke mně. Baví mě, že potkávám své práce na ulici, je to super. 

Anna Marková.Zdroj: Adéla Vodenková
Mou dlouholetou inspirací je, jak jinak, můj přítel a tatérské soutěže, na které jezdíme. Ale jinak se snažím co nejvíce zapojit svou fantazii. Na motivu se se zákazníkem vždy domluvíme. Zákazník mi popíše nebo donese svou představu a já se snažím do toho vložit něco svého. Né vždy je to však jednoduché. Někteří zákazníci chtějí naprosto totožný obrázek z internetu. Bráním se tomu, co to jde, a nakonec se vždy nějak domluvíme. Nejlépe, když mi zákazník popíše svou představu a nechá mi volnou ruku. Mé výtvory jsou k nahlédnutí na instagramu Anukatatoo.

Anna Marková.Zdroj: Adéla Vodenková
V dnešní době je to celkem normální, že je člověk počmáraný. Ale ano, jsou tu tací, co se jim tetování nelíbí, odsuzují vás podle vzhledu. Přijdou jim potetovaní "špinaví". Zvykla jsem si na to, že si na mne ukazují. Někdy to má výhody, ve vlaku sedím většinou sama. Moje rodina mne bere takovou, jaká jsem. Dokonce i moje maminka si nechala ve svých 67 letech udělat tetování přes celé předloktí. Ač je to divné, nesouhlasila jsem s tím. Bála jsem se, aby neměla u svých vrstevníků právě ty předsudky. Zrovna tohle jí nevadí, je na svůj věk moderní. Takže když to shrnu, miluji být něčím jiná, vykukovat z davu. Ráda se nechám tetovat a ještě raději dělám svými výtvory radost ostatním. 

Anna Marková.Zdroj: Adéla Vodenková
Ano, mám oblíbený tatérský kousek, a to přímo na sobě. A jsou hned tři. Vyhrálala jsem s nimi první místana na tatérských soutežích jako modelka. Samozřejmě mě tetoval můj přítel Peter, který do studia přinesl již několik ocenění z ruzných zemí.  Jinak co se týče tatérských kousků co jsem vytvořila já, mám své oblíbené, co se k nim vracím a stále si je prohlížím a říkam si „sakra to se mi povedlo“ (smích). Jinak stále je se co učit, zdokonalovat se a pořád mít před sebou cíle. 

Anna Marková.Zdroj: Adéla Vodenková
Největší úspěch v tetování je už vůbec to, že jsem vzala strojek do ruky. Nechápu, proč mě to tak dlouho trvadlo a neudělala jsem to už dříve. Určitě se chci zdokonalovat, tvořit a být lepší a lepší. Zatím můj největší sen nebo cíl je být natolik dobrá a dostat se do soutěže.  Stát nahoře na podiu s cenou. Zatím se mi tak dařilo jako modelce s tetováním, ale jako tatérce ještě ne. Nemůže být všechno hned.  A samozřejmě v neposlední řadě chci dosáhnout uspěchu u zákazníků, a to se nejspíš daří, protože se vrací. 

Anna Marková.Zdroj: Adéla Vodenková
Zapojila jsem se do charitativní akce spolku Šance zvířatům. Jde o finanční pomoc zvířátkům, kdy se nakreslí obrázek který se bude dražit a následně nejvyššímu přihazujícímu bude obrázek vytetován. Peníze z dražby putují  spolku Šance zvířatům.  Zvířata miluji a když trpí, trpím i já. Když mohu pomoct, proč ne? Zapojila jsem se i do tvorby kalendáře pro Azyl pes Krásný Les. Herci ze studia F. X. Šaldy fotili pro útulek kalendář a já je líčila. Výtěžek opět putoval do útulku. V čem si myslím, že jsem originání? No přeci, že ve studiu tetujeme my (smích). Nabízíme klientům možnost si vybrat podle stylu tetování tatéra. Dojíždí k nám tatéři z mnoha zemí, a každý má jiný styl. Vybíráme si tatéry dle jejich dovedností a samozřejmě ty nejlepší, aby naši klienti byli spokojení na maximum. A jako bonus se naše studio se pyšní několika výhrami z tetovacích soutěží.

Anna Marková.Zdroj: Adéla Vodenková

Věnovala jsem se i nehtové modeláži. Letos by to bylo 9 let. Ano dělala jsem manikerku, nehtovou modeláž,  byl to můj život. Bavilo mě to do té doby něž přišla nemoc a vše se obrátilo vzhůru nohama. Přestalo mě to z moha důvodů naplňovat.Chtěla jsem se po uzdravení posunout dál. Být více tvurčí a tak jsem vše zahodila za hlavu, a věnuji se tetování. Mám před sebou nové cíle, soutěže a to mě teď naplňuje.