Festival se pravděpodobně zopakuje zase za dva roky. „Už začínáme promýšlet Olympijský festival Paříž 2024 a věříme, že proběhne bez omezení,“ nastínil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Olympijský festival navštívila také sedmdesátka známých sportovců a osobností. Mezi nimi curleři Zuzana a Tomáš Paulovi, ženská hokejová reprezentace či snowboardistka Eva Samková.

Olympijský festival hostilo Brno již potřetí. Na jeho zajištění se podílelo město i kraj. Český koncept Olympijského festivalu převzal také Mezinárodní olympijský výbor a do Brna se přijeli inspirovat i členové dalších olympijských výborů. „Dorazili kolegové z Litvy a Německa, kteří myšlenku akce chtějí rozvíjet v jejich zemích,” vyzdvihla manažerka projektu Naďa Černá.

V závěrečný den festivalu i olympiády v Pekingu Šárka Pančochová předvedla na brněnské sjezdovce několik triků a podpořila tak začínající závodníky v jejich snažení. Ti se s Pančochovou střídali na několika skokáncích a překážkách. Na závěr je snowboardistka pozdravila z pódia, kde sdělila své olympijské dojmy a poté rozdávala podpisy. Diváky přišla pozdravit také Šárka Kašpárková nebo zraněná snowboardcrossařka Vendula Hopjáková a její trenér Marek jelínek.