"Dnes dopoledne byl ze zvlášť závažných zločinů znásilnění a vraždy obviněn 25letý muž z Chomutova," potvrdila mluvčí policie Alena Bartošová. Dodala také, že se opravdu jedná o osobu blízkou rodině nezletilé dívky, jak se už delší dobu spekulovalo. Má jít o bratrance ze strany dívčiny matky.

Kriminalisté zjistili, že muž měl děvče nejprve oslovit a potom vylákat na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam byla poškozená později nalezena nahá a bez známek života. "Více informací k motivu a způsobu spáchání činu nebudeme s ohledem na věk poškozené zveřejňovat," dodala Bartošová. Vrah dívenku podle informací Chomutovského deníku uškrtil.

Zároveň policisté podali návrh na vzetí obviněného do vazby. O tom soudce rozhodne zřejmě ještě během dneška. 

Na případu intenzivně pracoval tým desítek policistů. Krajští kriminalisté ve spolupráci s policisty Územního odboru Chomutov během šetření prověřili desítky různých poznatků, vyslýchali osoby nejen z okolí poškozené a v průběhu toho zajišťovali důkazní materiál. Tím se jim podařilo získat dostatek důkazů k zadržení a následnému obvinění 25letého muže. V případě odsouzení obviněnému hrozí až výjimečný trest.

Vyšetřování samozřejmě probíhá i nadále. V současné době je rodina v péči policejních psychologů.

"Zároveň děkujeme všem, kteří se zapojili do rozsáhlé pátrací akce po nezletilé dívce," dodala ještě mluvčí.