Hned několik případů, kdy řidiči ujeli od nehody, řešili v posledních dnech policisté v Libereckém kraji.

Ten nejzávažnější se stal nejspíš v Liberci. Řidič auta na třídě Dr. Milady Horákové dva dny před Vánoci při předjíždění ohrozil autobus MHD. Řidič autobusu musel dupnout na brzdu a přitom se zranili tři lidé. „Tři zranění byli převezeni do nemocnice. Řidič osobního vozidla po incidentu z místa odjel a neučinil žádná opatření,“ uvedla mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.

Policie shání také svědky nehody, která se odehrála v průběhu noci z úterý 27. prosince na středu 28. prosince 2011 v ulici Na Vršku v Jablonci nad Nisou. „Neznámý řidič poškodil pravý zadní bok zaparkovaného vozidla značky BMW černé barvy. Po poškození vozidla z místa nehody ujel a událost nenahlásil ani nijak jinak neřešil,“ popsala mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Tyto případy jsou velmi časté, provinilci sází na to, že je nikdo neviděl, a zmizí.

Pokud nedojde ke zranění osob, tak trest za ujetí od dopravní nehody není nijak přísný. „Jedná se o dopravní přestupek, který se řeší ve správním řízení pokutou ve výši 2 500 až 5 000 korun,“ vysvětlila policejní mluvčí. Horší to ovšem bude pro ty, kteří odjedou od nehody, kde se někdo zranil.

V tom případě se totiž jedná o trestný čin, kdy provinilci hrozí trest do pěti let. Podle celorepublikových statistik přitom od nehody ujede pětina všech řidičů.

Ujetí od nehody

Nikdo se nezraní: v tom případě hrozí řidiči pokuta od 2 500 do 5 000 korun, v blokovém řízení do tisíce korun.
Neposkytnutí pomoci řidičem: pokud řidič ujede od nehody a neposkytne pomoc zraněnému, vystavuje se hrozbě odnětí svobody až na pět let.
Neposkytnutí pomoci: ve vězení může až na dva roky skončit i svědek celé události, který neposkytne pomoc.