Podle kamerových záznamů se muži na čerpacích stanicích MOL a Čepro v Chrastavě vloupali do venkovních boxů s různým druhem autokosmetiky a doplňků pro vozidla. "Trojice mužů násilným způsobem překonala zajišťující mechanismy úložných boxů, ze kterých produkty v řádech několika tisíců korun odcizila," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

"V této souvislosti se obracíme na veřejnost se žádostí o spolupráci při pátrání po totožnosti těchto osob. Jakékoli informace o mužích na fotografiích nám mohou výrazným způsobem dopomoci k objasnění obou případů vloupání." doplnil mluvčí.

Krajský soud. Ilustrační foto
Je emočně porouchaný, zaznělo u soudu. Muži hrozí za pokus o vraždu 20 let

Policie také žádá řidiče, kteří projížděli v úterý 26. prosince mezi jednou a druhou hodinou ranní bezprostředním prostorem benzinových čerpacích stanic MOL a Čepro v Chrastavě a kteří měli na autě zapnutou kameru, aby se jí ozvali. Kamera totiž mohla zaznamenat neobvyklý pohyb nebo odstavená motorová vozidla v prostoru čerpacích stanic. 

"Informace předávejte prostřednictvím bezplatné linky 158, na tel. č. 974473600, 974473700  nebo přímo na služebny obvodních oddělení Hrádek nad Nisou či Chrastava," upřesnil Robovský.

Pachatelům krádeží v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky vězení.

Podívejte se: V Kateřinkách vzplál automobil. Zůstal z něj jen ohořelý vrak

Zdroj: HZS Libereckého kraje