Ve špatnou dobu na špatném místě se rozhodl loupit mladý muž ve čtvrtek 22. ledna v Aši. Kolem dvacáté hodiny totiž tento dvaadvacetiletý mladík neoprávněně vnikl na oplocený pozemek rodinného domu starších manželů a následně vstoupil do sklepních prostor garáže. Zde jej přistihla starší žena, která venku venčila svého psa.

Zprvu se snažila pachatele zadržet sama, ale její snaha se nesetkala s velkým úspěchem. Proto začala volat o pomoc. Volaní v domě uslyšel její manžel společně se synovcem. A to je policista. Vedoucí Obvodního oddělení policie v Tanvaldě Jan Hlubuček, který byl v té době u nich na návštěvě. Oba společně vyběhli na zahradu tetě na pomoc.

To už se pachatel snažil z místa činu utéci, proto se jejich synovec představil jako policista. Ani na jeho výzvu muž nereagoval a začal z místa utíkat.

V okamžiku, kdy byl policistou i jeho strýcem dostižen, oba fyzicky napadl. Policistovi se ovšem i přes odpor pachatele za použití hmatů a chvatů podařilo mladíka přemoci. Navíc jej společně se strýcem zadrželi až do příjezdu policejní hlídky.

Zadržený zloděj při fyzickém napadení způsobil jabloneckému policistovi i jeho strýci zranění, se kterým museli být oba převezeni na ošetření do nemocnice.

Mladíka může jeho čin přijít na několik let vězení. „V případě odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na šest let," informovala tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

„Jsem přesvědčen, že by stejně jako já na danou situaci reagovali všichni moji kolegové. Jsem rád, že jsem mohl svým blízkým pomoci a tím je i ochránit před nezvaným návštěvníkem," řekl skromně Jan Hlubuček po prožitém incidentu, kdy pachatele za pomoci svého strýce zpacifikoval a oba při tom utrpěli několik zranění.

„Tento případ jen dokládá to, že policisté jsou v podstatě ve službě nepřetržitě a jsou připraveni zakročit proti pachateli i v době svého volna v okamžiku, kdy je ohrožen majetek, zdraví a život občanů. Jsem rád, že se nadporučíku Hlubučkovi podařilo při návštěvě svých příbuzných zadržet pachatele i přesto, že na něj i jeho strýce náhle a nečekaně velmi aktivně zaútočil," komentoval tuto událost vedoucí Územního odboru PČR Petr Šikola.

Celá situace ovšem ještě není ukončena. Komisař kriminální policie v Chebu totiž s pachatelem zahájil trestní stíhání. Dvaadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě. Následně podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Soudce po provedených úkonech obviněného nakonec propustil a na soud bude čekat na svobodě.