Pouhé dvě hodiny nechal bez dozoru na parkovišti na Tržním náměstí v Liberci majitel svou Škodu Fabii. Tato doba stačila neznámému zloději k tomu, aby z auta sebral batoh i s elektronikou, a způsobil tak škodu, která převyšuje 40 tisíc korun. Spolu s batohem totiž zmizel z auta notebook a nabíječka k mobilnímu telefonu i s modemovou kartou.

S sebou si zloděj vzal také šest kusů náplní do tiskárny. „Případ je zatím v šetření. Policisté rovněž prošetřují způsob, jakým se zloděj do auta dostal, neboť nebylo zjištěno žádné násilí,“ uvedla tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Jak dodala mluvčí, v případě, že se podaří policistům zjistit, kdo má krádež věcí z auta na svědomí, hrozí mu obvinění z trestného činu krádeže a vzhledem k výši způsobené škody až tříletý trest odnětí svobody. Policisté stále apelují na motoristy, aby se před tím, než opustí své zaparkované auto, přesvědčili, jestli ve voze nenechávají ležet na sedadlech či jinde něco, co by mohlo zlákat zloděje. Nejde jen o škodu, kterou zloděj způsobí krádeží věcí. Často také poškodí auto.