K události došlo už 6. října. Před osmou hodinou ráno přivolal telefonát do domova hlídku policie. Když dorazila, muž seskočil z balkonu a utekl. "Policisté jej však vzápětí vypátrali poblíž objektu a obyvatelka domu s pečovatelskou službou potvrdila, že zadrženým mužem je právě ten, který se pokusil dostat do vnitřní části objektu. Během samotného zákroku pachatel častoval policisty agresivními slovními projevy, vyzýval je k pěstnímu souboji a vyhrožoval jim fyzickou újmou na zdraví," přiblížila situaci policejní mluvčí Adéla Maňasová.

Kradl dál

Jak se ukázalo, muž z balkonu je protřelý recidivista, v minulosti již mnohokrát pravomocně odsouzený převážně pro majetkovou trestnou činnost. A řádil dál. "Předmětem jeho zájmu se stalo cokoliv, co se nacházelo i nenacházelo pod zámkem. Jednalo o majetek ze sklepů, kde odcizil nejen cyklistická kola, ale bral vše, co se dalo následně zpeněžit. Odnesl i finanční hotovost v řádech několika desítek tisíc korun z jedné restaurace," uvedla mluvčí Maňasová.

V patách mu však už byli semilští kriminalisté. Pečlivou prací a také díky pachatelově neopatrnosti zajistili mnoho stop. Následně 37letého muže z Turnovska zadrželi a vyšetřovatel mu sdělil obvinění ze spáchání trestných činů vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a krádež včetně pokusu v souběhu s porušováním domovní svobody. "Usnesení o zahájení trestního stíhaní čítalo šest skutků, ze kterých byl pachatel obviněn. Celkově napáchal škody bezmála za 70 tisíc korun," dodala policejní mluvčí s tím, že recidivistovi hrozí pobyt za mřížemi až na tři roky.