Jenže když na něj přišla řada, policista jej nenašel. Kufřík s vybitým samopalem a bez zásobníku nenašel ani ve služebním automobilu. Rozjela se tak velká pátrací akce, do které se během čtyřiadvaceti hodin zapojilo maximum policistů. „Vedení Krajského ředitelství policie Libereckého kraje vyhodnotilo situaci jako velmi vážnou. Policisté proto během jednoho dne prohledávali okolí a komunikovali se zaměstnanci školního zařízení, s místní samosprávou a obyvateli," informovala o případu mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Zmizelou zbraň objevili policisté až během sobotního dne. Zjistili totiž informace, které je dovedli až ke třiadvacetiletému recidivistovi s bohatou trestní minulostí, který služební zbraň SA61 z policejního auta odcizil. Po zadržení putoval zloděj rovnou do policejní cely.

„Skutek, kterého se tato osoba dopustila tím, že nevrátila nalezenou věc, bude posouzena v tresně-právní rovině jako zatajení nálezu a nedovolené ozbrojování," upřesnila Suchánková. Ojedinělý případ je nadále v šetření vedení krajské policie. Nejednalo se ale o selhání systému, nýbrž o pochybení konkrétního policisty. Potvrdila to Suchánková s tím, že z celé události budou proti konkrétnímu policistovi vyvozeny adekvátní sankce. Blížší informace ale policie zveřejní až po skončení důkladného vyšetřování.