„Žena se zprvu domnívala, že jde o legraci. Svůj názor ale rychle přehodnotila poté, co u svého krku ucítila nůž. Začala křičet a volat o pomoc a snažila se pachateli vysmeknout,“ popsala napadení tisková mluvčí Policie ČR v Liberci Vlasta Suchánková.

Jak dále uvedla, pachatel za celou dobu přepadení řekl jen to, aby žena byla zticha. Pak se začal s ženou přetahovat o kabelku, kterou měla na rameni. Žena ji pak raději pustila a muž s ní utekl směrem k náměstí Dr. E. Beneše a poté do ulice Lazebnický vrch. V té době zrovna Pražskou ulicí neprocházel nikdo, kdo by mohl ženě pomoct.

„K popisu útočníka žena uvedla, že se jednalo o štíhlého muže ve věku 25 - 30 let se světlými vlasy a hodně světlou pletí. Vlasy měl krátce střižené - střapaté. Na očích měl brýle s jemnými, asi oválnými obroučkami. Na sobě měl červenou mikinu s náplety na rukávech a na lemu, bez zipu, bez kapuce. Mluvil česky, bez jakéhokoliv přízvuku či vady řeči. Ženě nepřišlo, že by byl muž pod vlivem psychoaktivních látek, jeho pohyby byly koordinované,“ vysvětlila Vlasta Suchánková.

Ihned po nahlášení události začali policisté pátrat v místech, kudy pachatel utekl, a to i s využitím služebního psa. To ale zatím nepřineslo žádné výsledky. Policisté proto přivítají jakékoliv informace, které by vedly k muži tohoto popisu . Ty je možné sdělit osobně na Policii ČR v Pastýřské ulici, a nebo je zavolat na bezplatnou tísňovou linku 158.

„Je jistě nejen v zájmu policistů, ale i občanů, aby byl útočník co nejdříve dopaden, obviněn a následně potrestán,“ dodala Vlasta Suchánková. V případě úspěšného dopadení hrozí pachateli obvinění z trestného činu loupeže a trest odnětí svobody od dvou do deseti let.