Po zhruba pěti minutách jednomu z dětí dala pár na zadek a pomalým krokem obchodní centrum opustila. Situace by byla zcela všední a nezajímavá, nebýt toho, že žena měla na sobě úplně novou sportovní bundu, na které se ještě houpala cenovka i sešitek s informacemi od výrobce, a po straně dokonce bundu zdobil bezpečnostní kód.

Byla to zlodějka, která postáváním před obchodem chtěla zamaskovat to, že bundu někde sebrala? Navleče se normální zákazník ihned po zaplacení do nové bundy, aniž by alespoň sundal všechny visačky? Měla by zimní bunda po zaplacení plastový bezpečnostní kód? Ten přece pokladní uštípne z oblečení při placení!

„Máme bundy jak v prodejně, tak i na stojanech venku. Když jsem v obchodě sama, všechno neuhlídám,“ poznamenala k příhodě prodavačka ze sportovní prodejny. „V každém případě by nová bunda, jestliže ji zákazník zaplatil, na sobě bezpečnostní kód mít neměla. Bunda možná ale ani nepocházela z našeho obchodu,“ dodala s tím, že výprodej zimního sportovního oblečení mají v centru na více místech. Podle mluvčí Městské policie Liberec Daniely Buškové se drobných krádeží, a to hlavně v anonymních obchodních centrech, stává hodně. A zloději jsou čím dál více vynalézaví.

„Vezmou si třeba do kabinky na vyzkoušení troje džíny. V kabince si všechny na sebe navlečou, a na ně si dají ještě své kalhoty, ve kterých přišli. Také třeba přelepují cenovky. U hodně drahých věcí, třeba elektroniky, neztrácejí zloději čas schováváním výrobku či ničením bezpečnostního kódu. Prostě věc seberou z regálu a dají se na útěk,“ vysvětlila mluvčí.

Jak upozornila, je sice dobře, když si zákazníci všimnou něčeho podezřelého. Na druhé straně by ale měli být opatrní, protože zloděj může být agresivní. „Určitě by se lidé neměli pokoušet zadržet zloděje sami. Spíš by měli věc ohlásit ochrance, případně prodavačce nebo městské policii,“ doplnila.