Své bývalé proto začal škodit, kde mohl. V závěru loňského roku však muž překročil meze, když si založil smyšlený emailový účet a pod ženským jménem napsal zaměstnavateli své expřítelkyně email, který jí měl uškodit.

„Ve zprávě, kterou napsal, bylo uvedeno, že dotyčná údajně vynáší z firmy pracovní pomůcky a ty poté prodává na internetu. Neváhal tento email zaslat nejen zaměstnavateli, ale i na personální oddělení firmy, kde žena pracuje," uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Pomlouvaná žena poté musela podstoupit nepříjemný výslech v zaměstnání.

Policisté identitu pachatele vypátrali i přesto, že email byl smyšlený, a nyní se bude zodpovídat z trestného činu pomluvy.

Motivem jednání podezřelého měla být podle policie jednoznačně pomsta. „Došli jsme k závěru, že byl tento email způsobilý k tomu, aby oznamovatelku připravil o pracovní místo," dodala policejní mluvčí. Kdyby se zhrzenému partnerovi záměr podařil, byla by to pro ženu poměrně krutá pomsta. Jedná se totiž o samoživitelku, které by vyhození z práce dost uškodilo.

„Usnesení o zahájení trestního stíhání si sedmatřicetiletý muž převzal ve čtvrtek. Pokud ho soud z pomluvy bývalé přítelkyně uzná vinným, může ho poslat až na jeden rok za mříže," dodala Baláková.