Žena se v neděli před půlnocí vracela autobusem domů ze zaměstnání, a poté jí čekala ještě cesta pěšky, do Vlnařské ulice v Liberci. „Tam se za ženou vydaly i dvě dívky, jedna ve věku mezi šestnácti a osmnácti, druhá kolem dvaceti let,“ přiblížila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Jedna z dívek chtěla ženě strhnout kabelku, druhá ji zezadu chytila za krk. Ženu bila pěstmi do hlavy i do obličeje. Když se přepadená snažila volat o pomoc, obě dívky se jí vysmály. „Nakonec ženu přemohly a s její kabelkou utekly směrem k zastávce U Lomu. Žena tak přišla o věci za zhruba tři tisíce korun,“ doplnila k případu Vlasta Suchánková.

Podle popisu, který uvedla okradená a přepadená žena, byla jedna z dívek černovlasá, vysoká zhruba 152 centimetrů a mohlo jí být kolem dvaceti let. Na sobě měla bundu s kapucí v barvě khaki s kožíškem a šedé nebo šedozelené kalhoty s cvočky. I když měla kapuci na hlavě, všimla si žena, že je dívka velmi nápadně namalovaná.

Druhá dívka byla světlovlasá a mohlo jí být mezi šestnácti a osmnácti lety. Vysoká zhruba 155 centimetrů. Na sobě měla šedozelenou bundu a kalhoty s kapsami a cvočky. Rovněž i tato dívka měla na hlavě kapuci.

Případem se nyní intenzivně zabývá služba kriminální policie a vyšetřování v Liberci, která událost kvalifikovala jako trestný čin loupeže.

Ve statistikách trestných činů převládají v kolonce pachatelů většinou muži. Ženy se také trestné činnosti dopouštějí, ovšem na rozdíl od mužů ne v tak vysokém procentu. „Také není obvyklé, aby ženy, v tomto případě mladé dívky, provedly loupež,“ dodala Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

(pr)