Policisté z Obvodního oddělení Liberec město řeší případ trestného činu krádeže a neoprávněného držení platební karty. Toho se dopustil prozatím neznámý pachatel, který okradl starší ženu z Liberce.

„Ve středu, kolem šesté hodiny v podvečer, šla jedenašedesátiletá žena kolem gymnázia ulicí Herbanovou, v Liberci 7. V jedné ruce držela tašku s nákupem a v druhé měla kabelku,“ uvedla tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Naproti ženě vyběhl zpoza rohu ulice nějaký mladík. Žena si tak podle svých slov v duchu řekla: „zřejmě sportovec“. „Jaké však bylo její překvapení, když ji mladík míjel. Aniž by stačila nějak zareagovat, vytrhl jí z ruky kabelku,“ vysvětlila Vlasta Suchánková. Jak dále popsala, žena byla tak zaskočena, že se nebránila, a mladíkovi se tak podařilo kabelku vytrhnout ženě na první pokus.

Mladík pak pokračoval dále ve svém rychlém běhu. Žena na něj volala, chvíli za ním běžela, a pak už jen viděla, jak v dálce mizí i s její kabelkou. Když žena došla domů, vyrozuměla o této události policisty. Těm uvedla i popis „sportovce“.

„Jednalo se o štíhlého mladíka ve věku mezi 17 a 25 lety. Na sobě měl černou mikinu s dlouhým rukávem a kapucí, kterou měl na hlavě,“ uvedla popis pachatele liberecká tisková mluvčí Vlasta Suchánková. Spolu s taškou, na níž byly květinové vzory, zmizely ženě i její osobní věci, které v ní měla. Žena ohodnotila celkovou škodu na více než tři tisíce korun.