Škodu za více jak osmadvacet tisíc korun způsobil na Liberecku během několika krádeží dvaatřicetiletý muž z Prahy. A to i přes fakt, že za poslední tři roky byl již za krádeže soudně trestán. Okresní soud v Liberci ho totiž odsoudil k odnětí svobody na osm měsíců s podmínečným odkladem na osmnáct měsíců.

To muži ale zřejmě v pokračování zlodějské „kariéry" nezabránilo. Jen co ho policisté dopadli, podali k soudu kriminalisté podnět na vzetí zadrženého zloděje do vazby.
„Domnívali se, že by na svobodě mohl v trestné činnosti nadále pokračovat," vysvětlila krok kriminalistů mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová. Soud se s názorem kriminalistů ztotožnil a muže poslal za mříže, kde nyní čeká na potrestání. Za nejnovější krádeže mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Loupil od listopadu do ledna

Od druhé poloviny listopadu loňského roku vnikl pachatel do areálu společnosti zabývající se prodejem startovacích baterií v Minkovické ulici v Liberci. Aby se vůbec do areálu dostal, poškodil nejdříve plot z pletiva, čímž způsobil škodu za pět tisíc korun. Z firmy si navíc neodnesl hned třináct kusů použitých autobaterií v celkové hodnotě čtyři tisíce korun.

Opětovně dal o sobě vědět tento měsíc. A to přímo v Liberci, kde škodil v ulici K Hluboké, odkud odcizil ležící nijak zajištěnou železnou nápravu od výsuvného žebříku. Její hodnota je do pěti tisíc korun. Tato krádež se odehrála v době mezi třetím a pátým lednem.

Pomyslná klec spadla až ve Vratislavicích nad Nisou, kde v Prosečské ulici vnikl v ranních hodinách do areálu stavební firmy. Ke vstupu na pozemek využil otvoru v oplocení.

„Odtud do plastových kanystrů odčerpal ze zaparkovaného nákladního auta Volvo přibližně třicet litrů nafty," upřesnila Šrýtrová. Když ale naplněné kanystry přenesl do svého automobilu, aby je z objektu mohl urychleně odvézt, netušil, že se s autem daleko nedostane. Netrvalo dlouho a zastavili ho policisté, kteří na základě zjištění muže zadrželi a umístili do cely předběžného zadržení.

O několik hodin později ho liberečtí kriminalisté obvinili z krádeže a poškozování cizí věci.