Policisté tak řeší hned několik případů z poslední doby. Ten pravděpodobně nejzávažnější vyšetřují policisté z Hrádku nad Nisou.

„Jedna z mnoha krádeží se totiž odehrála v lokalitě Dolní Sedlo. Dosud neznámý zloděj se tu vloupal do rekreační chalupy. Majiteli ukradl motorovou sekačku, pilu a sekyrky,“ popsala případ, který se odehrál v noci z desátého na jedenáctého května, tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Hodnota odcizených věcí podle ní převyšuje dvacet tisíc korun.

Ze strany zlodějíčka to však nebylo všechno. Poté, co prozkoumal rekreační chatu, přesunul se do volně přístupné zahrady u vedlejšího domu. Tady mu padla do oka další motorová sekačka v hodnotě tří tisíc korun.

„Policisté z Hrádku nad Nisou společně s libereckými kriminalisty v současné době provádějí šetření, na jejich základě by mohli odhalit pachatele. Ten by byl v případě dopadení s největší pravděpodobností obviněn hned ze dvou trestných činů. Z krádeže a také z porušování domovní svobody,“ vysvětlila Suchánková. Případ jiného druhu, který však rovněž souvisí se začátkem zahrádkářské sezony, se odehrál o víkendu v Liberci. Pachateli krádeže však v tomto případě byli samotní zahrádkáři.

Muž z Ústí nad Labem a žena z Liberce kradli v nákupním středisku v Pavlovicích. V cestovní tašce si chtěli odnést zahradní nůžky a aku šroubovák, vše za téměř čtyři tisíce korun. O nezaplacené věci dvojice přišla a skončila na policejním oddělení.