Případem se soud v Liberci zabýval už podruhé. Napoprvé potrestal 7,5 lety Drábka nejen za vydírání, ale také prodej marihuany a nedovolené ozbrojování. Odvolací Vrchní soud v Praze ale část verdiktu týkající se vydírání zrušil a vrátil k novému projednání. Za zbylé dva skutky si nyní Drábek odpykává pětileté vězení.

Soud včera vyslechl Drábka, čtyři svědky a přehrál záznam telefonního rozhovoru Drábka s Radkem Boudným. I v něm zazněly výhružky. „Vypadám dobrosrdečně, ale není to tak, jsem větší sociopat než ty," řekl Drábek. „Umím dělat ze života peklo, ale takovým zvláštním způsobem," řekl také. Drábek přesto odmítá, že někoho vydíral. „Výhrůžka, pokud padla, byla neurčitá," uvedl. Podle něj to byly pouze „řeči" a hlášky z filmů.

Podle Boudného polití pivem znamenalo zabít ricinem. „Plánovalo se, mluvilo o vraždách a dalších šílených věcech, které se neuskutečnily," řekl dnes před soudem. Jedním ze scénářů prý bylo to, že někdo zahraje opilého bezdomovce a polije svoji oběť pivem. „Aby to vypadalo jako náhoda, ale bude tam x dávek ricinu. Drábek říkal, že nejlepší by to bylo chrstnout mu to do očí, aby byla jistota," uvedl. Jeho výpověď ale další svědci nepotvrdili. Peter Sasák si na nic nepamatoval, Petr Boudný odmítl vypovídat s tím, že by mu hrozilo trestní stíhání a David Klenovský sice připustil, že o polití pivem slyšel, na minulost ale vzpomínat nechtěl. „Nepamatuji se, mám jiné starosti," řekl.

Ricin je mimořádně nebezpečný buněčný jed, který se dá získat ze semen skočce obecného běžné lékárnické a průmyslové rostliny. Návod na výrobu ricinu lze dohledat na internetu, látka se dá vyrobit podomácku. Zabíjet může po vdechnutí, požití či píchnutí injekcí. Podle chuti ho není možné rozeznat. Po požití či vdechnutí i malého množství tohoto alkaloidu nastává smrt zhruba za tři až pět dnů. Policisté při domovní prohlídce po zatčení Drábka objevili 12 miligramů ricinu, což by za použití injekce mohlo zabít až 170 lidí.