Toho se měl podle obžaloby Jindřich Král dopustit tím, že v letech 2005 až 2006 odebíral od leasingových společností tahače a návěsy v celkové hodnotě přesahující osm milionů.

Zaplatil ve většině případů však pouze akontaci a další splátky již nikoliv. Kromě toho pak odčerpal na benzinových stanicích pohonné hmoty za více jak jeden a půl milionu korun na faktury, které však také nezaplatil. Navíc v momentě, kdy mu jedna z čerpacích stanic další tankování odmítla do doby, než zaplatí, předložil zfalšované bankovní výpisy a čerpal dál.

Spolu s osmitisícovou škodou, kterou další firmě způsobil odebráním zboží do komisního prodeje a následným nezaplacením, se celkově způsobená škoda šplhá až k deseti milionům.

„Při svém podnikání jsem vycházel z obecných znalostí ekonomiky a prostředí podnikání. V praxi jsem začal narážet na rozličné nepředvídatelné komplikace, které mi přinesly finanční problémy,“ vysvětlil Jindřich Král s tím, že na základě toho své finanční problémy začal řešit vědomě proti právním předpisům.

Podle obžaloby však pro jeho podvodný úmysl svědčí fakt, že pro obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti odsouzen. Od Okresního soudu ve Vsetíně dostal Jindřich Král dvouletý podmíněný trest s tříletou podmínkou.

K Okresnímu soudu v České Lípě byla podána obžaloba rovněž k podobné trestné činnosti, které se měl dopustit jako spolupachatel. Kromě toho jej pak pražští policisté prověřují také jako spolupachatele. V úterý rozsudek z úst Olgy Fričové, předsedkyně senátu, nezazněl. „Obhájce i státní zástupce shodně požadují výpověď jednoho ze svědků před soudem. Ten se však již podruhé omluvil pro nemoc. Odročuji proto jednání na 22. prosince,“ dodala Fričová.