K zatím poslednímu případu došlo minulý týden, kdy se na policii obrátila padesátiletá žena s tím, že byla napadena mužem, který po ní chtěl peníze. Jak policistům uvedla, šla si zahrát automaty, přičemž se jí během chvilky podařilo vyhrát asi šest set korun.

„Podle jejích slov k ní přistoupil muž z Liberce, který po ní vyhranou částku chtěl a domáhal se jí takovým způsobem, že nejprve ženu urážel a pak ji udeřil do obličeje,“ tlumočila ženinu historku Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Případem se ihned po oznámení a vyslechnutí ženy začali zabývat policisté, kteří čin předběžně kvalifikovali jako loupež. Žena muže znala podle příjmení a věděla, kde bydlí. Ona sama žije na ulici, jedná se o bezdomovkyni.

Jaké však překvapení čekalo na policisty, když je následující den žena znovu navštívila a oznámila, že si celý příběh vymyslela. „Popsala, že podezřelý po ní žádné peníze nechtěl. Jediné co chtěl, bylo vrácení železného šrotu, který si připravil a poškozená mu ho stejný den, než přišla do herny, odcizila a schovala na zahradě jednoho z domů. Pak ho odvezla do sběrny a peníze si nechala,“ popsala překvapivý závěr Vlasta Suchánková.

Žena podle jejích slov kromě toho uvedla, že muže obvinila neprávem, lituje toho a bere vše zpět. A jak řekla, chtěla mu prostě jenom uškodit, ale pak si vše rozmyslela. Vzhledem k tomu, že se žádný přestupek ani trestný čin nestal, policisté museli případ dle trestního řádu odložit.

Počátkem července zaměstnal na krátkou chvíli liberecké kriminalisty případ přepadení jedné herny v Pražské ulici. „Původně policisté prošetřovali případ jako loupežné přepadení. Podle první výpovědi ženy, která přepadení nahlásila, to tak vypadalo,“ uvedla tehdy tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Žena, která v herně obsluhovala, totiž vypověděla, že hernu navštívili dva rusky hovořící muži. Po vstupu do herny přiložil údajně jeden z nich ženě pod krk nůž a dožadoval se hotovosti.

Tu mu žena podle svých slov dala a rusky hovořící muži pak hernu opustili. Netrvalo však dlouho a policisté přišli na to, že si žena z herny celou historku vymyslela. „Výpověď se nezakládala na pravdě. Žena si vše vymyslela, protože jak sama uvedla, potřebovala peníze,“ vysvětlila již dříve Vlasta Suchánková.

S další smyšlenou historkou, tentokrát o přepadení třemi Romy, se snažil rovněž počátkem července patnáctiletý chlapec zamaskovat ztrátu fotoaparátu. Bál se doma přiznat svou neopatrnost. Se svým otcem přišel na služebnu policie nahlásit krádež fotoaparátu. Ten mu údajně odcizili Romové poté, co jej napadli a dali ránu pěstí do obličeje.

Chlapce ale zřejmě tížilo svědomí, a proto se na policejní služebnu vypravil znova a policistům sdělil, jak se věc skutečně stala. „K žádné loupeži, jak původně uváděl, nedošlo. O fotoaparát přišel, když si nehlídal batoh, ve kterém ho měl uložený. Když k tomu došlo, přemýšlel, co řekne doma. Fotoaparát byl totiž dárkem k narozeninám a chlapec se bál rodičům oznámit, že o něj přišel. Proto si vymyslel historku o přepadení,“ uvedla k případu Vlasta Suchánková.