„Muž s balíčky prošel pokladnami, ale nezaplatil. Ochranka ho ale z obchodu nenechala odejít. Požádala ho, aby jim ukázal batoh a vyčkal na místě do příjezdu policie. Ten ale místo toho začal mávat pěstí a vyhrožoval, že pokud ho nepustí ven, tak jej napadne,“ vysvětlila Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Pracovník ochranky se však zastrašit nenechal a dál mu bránil vlastním tělem v odchodu z prodejny.

„Odchod z prodejny ale myslel zloděj opravdu vážně, což dokázal tím, že na pracovníka ostrahy vytáhl nůž. Ten mu přiložil pod bradu a vyhrožoval mu, že pokud nebude puštěn ven, tak ho „podřízne“. Následně se mu pak podařilo z prodejny utéct,“ pokračuje v popisu tisková mluvčí.

Jak doplnila, policisté po zloději pátrali, přičemž jim významným způsobem pomohli i lidé, kteří byli incidentu přítomni. Na základě jejich informací a popisu se jim podařilo zloděje zadržet a umístit do policejní cely. „Obviněný muž, který se takto choval kvůli krádeži masa za necelých sedm set korun, může být v případě pravomocného odsouzení potrestán až třemi lety vězení,“ upřesnila Vlasta Suchánková.