„Celníkovi na dotaz, zda převážejí nějaké zboží, odpověděli krátce, že vezou pouze náhradní díly na osobní automobil. Nasazený služební pes Benji, specialista na vyhledávání omamných a psychotropních látek, ale jevil značný zájem o sedadlo spolujezdce. Celníci pod ním následně objevili dvě igelitové koule omotané lepicí páskou,“ popsal Jiří Nejedlý, mluvčí Celního ředitelství Ústí nad Labem.

Po rozbalení balíčků napočítali celníci rovných 4 043 kusů vyloupaných tablet s označením Cirrus. V každé tabletě léku je obsaženo 120 miligramů pseudoefedrinu. „Ze zajištěného množství by bylo možné vyrobit přibližně 310 gramů pervitinu,“ doplnil mluvčí.

Mužům ve věku 31 a 36 let, čelícím podezření ze spáchání trestného přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, hrozí trest odnětí svobody v délce od jednoho roku do pěti let. "Severočeští celníci zajistili od začátku roku bezmála 30 tisíc tablet léků s pseudoefedrinem, který je zneužíván k výrobě pervitinu,“ upřesnil Jiří Nejedlý