Případem krádeže peněz z auta se zabývají ruprechtičtí policisté od úterý 12. května, kdy se na ně obrátil poškozený muž.

Během rána zajel muž se svým vozem k bance, v níž si vyzvedl tři sta tisíc korun. Peníze, které měl v obálce, uložil do přihrádky v autě a odjel do firmy, sídlící v Liberci 12.

Vůz zaparkoval naproti vjezdu firmy. Nejprve si nebyl jistý, zda vozidlo zamkl, a proto z okna firmy ihned po příchodu do kanceláře zmáčkl dálkové ovládání. Pak si potřeboval zatelefonovat a vzpomněl si, že mobil nechal v autě na sedadle spolujezdce. Vozidlo tedy přes dálkové ovládání otevřel, ale telefon za dvanáct tisíc v něm nenašel. A nenašel ani tři sta tisíc, které uložil do přihrádky v autě.

Hned se proto obrátil na policisty a celou událost oznámil. Po odchodu ze služebny si pak všiml, že má propíchnutou zadní pneumatiku. Policisté prošetřují nejen to, kdo vzal z auta peníze a mobil, ale i to, kdy mohlo dojít k propíchnutí pneumatiky, a zda má tento defekt souvislost s odcizením peněz nebo to byla náhoda.