Loni Krajský soud v Liberci uznal vinným Václava Miku z vraždy svého souseda, které se dopustil před dvěma lety v září ve Volfarticích. Dlouhodobé sousedské rozepře vyeskalovaly během oslavy narozenin Miky a jeho manželky. Všechno začalo tím, že se obžalovaný šel vymočit k plotu sousedů. Následoval verbální konflikt mezi oběma rodinami, který se později přesunul na obecní cestu. Tam podle rozsudku napadla manželka Miky souseda, který přišel před jejich bránu s vrtákem vyřešit spor.

Po chvíli přiběhl její muž, shodil souseda na zem a třikrát z bezprostřední blízkosti na něj vystřelil. Střely ho zasáhly do horní poloviny těla, později útočník vystřelil ještě dvakrát. Na místě zůstal mrtvý otec dvou malých dcer. Obhajoba se snažila přesvědčit soud, že se jednalo o sebeobranu. „Videonahrávka vyloučila, že šlo o sebeobranu. Václav Mika věděl, co dělá. Pro zbraň si šel s jasným úmyslem. Jeho jednání nelze brát jinak než jako úmyslné zabití,“ řekl soudce Pavel Pachner. Obviněného soud poslal do vězení se zvýšenou ostrahou na 14 let.

Volfartice jsou v šoku ze zastřelení mladého otce rodiny jeho sousedem
Tragédie ve Volfarticích. Neshody sousedů skončily střelbou a smrtí otce rodiny
Obviněného z vraždy Václava M. z Volfartic poslal soud v České Lípě do vyšetřovací vazby. V neděli zastřelil svého souseda, který ho napomenul za hluk.
Je mi to strašně líto, řekl muž, který střílel ve Volfarticích a zabil souseda
Zbraně. Ilustrační fotografie.
Na Českolipsku je téměř osm tisíc zbraní. Střelec z Volfartic měl čtyři
Lidé se přišli rozloučit s tragicky zesnulým mužem z Volfartic.
Lidé oplakávali oběť vraždy ve Volfarticích. Střelec je stále ve vazbě
Krajský soud v Ústí nad Labem, pobočka v Liberci.
Vzal jsem pistoli, ale souseda jsem nechtěl zabít, řekl k vraždě ve Volfarticích
Krajský soud v Ústí nad Labem, pobočka v Liberci.
Vražda souseda ve Volfarticích: Pořvávali, že nás postřílí, zaznělo u soudu
Obviněný z vraždy ve Volfarticích.
Soud vyřkl verdikt za vraždu ve Volfarticích. 14 let ve vězení a odškodné
Obviněného z vraždy Václava M. z Volfartic poslal soud v České Lípě do vyšetřovací vazby. V neděli zastřelil svého souseda, který ho napomenul za hluk.
Střelec z Volfartic s odvoláním neuspěl. Čtrnáct let ve vězení platí

Mordem vyvrcholila i hádka dvou cizinců předloni na konci listopadu v ubytovně pro nelegální cizince v Nových Zákupech na Českolipsku. Situaci údajně předcházely verbální a fyzické útoky ze strany oběti. Mladší muž Leonid kvůli probodnutí levé plíce a srdečnice zemřel do několika minut na místě. Roli v hádce sehrál i alkohol. Zabitý Leonid měl v sobě podle výsledků pitvy 2,75 promile alkoholu.

Pod vlivem alkoholu byl i obžalovaný, který se v minulosti léčil z těžkého alkoholismu a test prokázal i přítomnost pervitinu v krvi. „Obžalovaný je vinen z vraždy a odsuzuje se k deseti letům odnětí svobody,“ sdělil rozsudek soudce Richard Skýba s tím, že se nejednalo o sebeobranu. Beschieri na sobě neměl žádné stopy zranění či škrábnutí od nože. Obžalovaný, kterému hrozilo až osmnáct let vězení, se proti rozsudku odvolal.

Obžalovaný Tudor Beschieri u Krajského soudu v Liberci.
Začal soud s moldavským dělníkem. Během hádky smrtelně bodl svého krajana
Tudor Beschieri.
Moldavan v Zákupech bodl ruského dělníka. Opilecká hádka skončila smrtí

Před třemi lety vyvolalo zděšení ubodání mladé matky, které se odehrálo v českolipské čtvrti Kopeček. Motivem činu byly osobní neshody mezi Davidem F. a jeho bývalou partnerkou Vendulou P.

Okresní soud v České Lípě podezřelého ve čtvrtek odpoledne poslal do vazby. Za vraždu mu hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
Ubodání mladé matky v České Lípě vyvolalo zděšení. Z vraždy je obviněn expřítel
Okresní soud v České Lípě podezřelého ve čtvrtek odpoledne poslal do vazby. Za vraždu mu hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
Policisté vylučují spekulace. Zavražděná žena v Lípě je nikdy o pomoc nežádala