Podle krajského mluvčího policie Vojtěcha Robovského došlo k tragické události v rámci úzkých rodinných vazeb.

Krátce po oznámení události policisté zadrželi podezřelou osobu, kterou následně obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Podle televize CNN Prima News jde o otce dítěte.

„Zároveň jsme také podali podnět k návrhu na vzetí obviněné osoby do vazby. V pondělí 10. července byl návrh akceptován a na rozhodnutí soudu o vině a trestu si počká v cele vazební věznice,“ sdělil Robovský.

Pachateli hrozí tak trest odnětí svobody od patnácti do dvaceti let nebo výjimečný trest. „Vzhledem k věku oběti nebudeme k případu v současné době podávat bližší informace,“ dodal mluvčí.

Sobotní událost potvrdil i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. „Ano, zasahovali jsme u zesnulé nezletilé osoby,“ podotkl Michael Georgiev, že vzhledem k události se k tomu nebudou více vyjadřovat.

Sedmapadesátiletá žena zemřela v úterý 21. února večer v Přemyslově ulici v Turnově násilnou smrtí. Na místo činu lidé přinášejí svíčky.
Vražda ženy v Turnově: Muži hrozí až 18 let vězení, na místě činu jsou svíčky

Nejedná se letos o první případ vraždy v Libereckém kraji. V únoru se obětí trestného násilného činu stala sedmapadesátiletá žena v Turnově. K násilné smrti mělo dojít v úterý 21. února v pozdních večerních hodinách v Turnově. Obviněnému muži, který se s obětí znal, nyní hrozí až 18 let vězení.