Část odcizených věcí si následně muž uschoval u známého v jednom bytě v centru Liberce s tím, že odjíždí do Prahy a po návratu si vše vyzvedne. Část lupu si vzal s sebou do Prahy, kde je dále rozprodal. „K vyzvednutí věcí v Liberci již nedošlo, neboť je mezitím zajistili kriminalisté při provedené domovní prohlídce a vrátili je zpět jejich majiteli. Majitel se tak mohl opět radovat ze tří jízdních kol a z motorové řetězové pily,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Muž se však kriminalistům stále vyhýbal, proto po něm v listopadu vyhlásili celostátní pátrání. Nakonec ho zadrželi 19. dubna brzy ráno pražští policisté během silniční kontroly. Když si jej převzali liberečtí kriminalisté, stále zapíral, avšak zbytečně. Usvědčila jej na místě vloupání zajištěná biologická stopa, kdy byla zjištěna shoda profilu DNA.

Ilustrační snímek.
Nedaleko Ještědu se zřítil paraglidista. Utrpěl těžké zranění

Pachatel nebyl v této branži rozhodně žádný amatér, neboť byl již v minulosti několikrát soudně trestán pro majetkovou trestnou činnost. I této krádeže se dopustil přesto, že byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán Okresním soudem v Liberci za krádež k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Nyní mu hrozí tříleté vězení.