„Hlavní disciplína je soutěž ve střelbě tříčlenných družstev z jednotlivých ozbrojených složek. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 51 soutěžících v jednotlivcích z ozbrojených složek celé republiky a 17 družstev,“ upřesnila Daniela Bušková, tisková mluvčí liberecké městské policie.

Jak doplnila, nejpočetnější zastoupení měly městské policie. Zahájení závodu se také účastnil náměstek primátora Statutárního města Liberec pro životní prostředí, technickou infrastrukturu a bezpečnost Milan Šír a samozřejmě ředitel Městské policie Liberec Mgr. Ladislav Krajčík.

„Městští policisté z Liberce jsou aktéři této soutěže již od jejího prvního ročníku, který vyhrála zásahová jednotka Spolkové republiky Německo ze Saska. Každý další ročník závodu organizuje ta policejní složka, která vyhrála předchozí,“ pokračuje tisková mluvčí. Poslední ročník závodu vyhrála sice v roce 2008 Městská policie hlavního města Prahy, ale po vzájemné dohodě se současný 13. ročník konal pod záštitou Městské policie Liberec na střelnici v Kněžmosti u Mladé Boleslavi.

„Liberecké družstvo ve složení Luboš Čapucha, Petr Mládek a Mgr. Luboš Raisner zajistilo vítězství a vrácení putovního poháru na Městskou policii Liberec. Druzí skončili strážníci z Plzně A a třetí místo obsadila Městská policie Blansko Red,“ uvedla výsledky Daniela Bušková.

V jednotlivcích obsadil první místo Robert Černý z Městské policie Plzeň (družstvo Plzeň A), liberecký strážník Luboš Raisner druhé místo a třetí místo patří Davidovi Martošovi z Městské policie Mladá Boleslav. První tři družstva si odnesla kromě pohárů také věcné dary a totéž i nejlepší střelec.

Hlavnímu soutěžnímu dni předcházela ještě menší soutěž, a to čistě pro liberecké strážníky, která zároveň sloužila jako trénink. Součástí obou závodů byla tři stanoviště, která simulovala možnou reálnou situaci napadení pachatelem se zbraní. Závody zároveň sloužily jako trénink střelby a rozhodování se ve vypjatých situacích. Soutěžilo se se služebními zbraněmi od ráže 9 mm, minimální odpor spouště 1,36 kg.

DRUŽSTVA

Konečné pořadí:
MP Liberec A
MP Plzeň A
MP Blansko Red
MP Pce 2
MP Přerov
MP Zlín
MP Ml. Boles.
MP Kralupy
MP Pce 1
MP Liberec C
MP Pce 3
MP Blansko Blue
MP Kralupy 2
MP Kladno
MP Liberec B
MP Plzeň B
VV Liberec