Se zbraní v ruce a maskovaná respirátorem vpadla v úterý neznámá žena do prodejny potravin ve Frýdlantské ulici v Novém Městě pod Smrkem. Blížila se 19. hodina a v obchodě se nacházely už jen dvě zaměstnankyně. Ozbrojená žena nejprve pistoli namířila na prodavačku, která uklízela a kolem ní prošla k pokladně. „Před pokladní ještě demonstrativně natáhla pistoli a pak si s namířenou zbraní řekla o hotovost a stravenky. Žena jí vše v obavě o život svůj i své kolegyně vydala,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Lup si pachatelka odnesla v černém batohu. Nikomu neublížila, a to i díky tomu, že jí zaměstnankyně prodejny nekladly žádný odpor.

Po lupičce, kterou zaznamenala bezpečnostní kamera, nyní policisté intenzivně pátrají. Jedná se pravděpodobně o mladší ženu, vysokou přibližně 160 cm, střední postavy se silnějšími boky a výraznějším pozadím. Má světlejší vlasy délky mikáda, které si v době loupeže stáhla pod tmavou kšiltovku. Na obličeji měla nasazený respirátor. Oblečená byla do tmavé mikiny s kapucí,  a tu si přetáhla přes kšiltovou čepici. Dále měla na sobě tmavé kapsáčové kalhoty a na nohou tmavé boty. Mikina i kalhoty na ní trochu plandaly a byly zjevně o několik konfekčních velikostí větší než její postava vyžaduje. „Specifická je její chůze. Při ní se poměrně výrazně kolébá ze strany na stranu a připomíná takzvanou kachní chůzi. Mluví čistou češtinou bez cizího akcentu,“ dodala Baláková.

Pokud někdo ženu z videozáznamu nebo fotografie pozná, nechť se obrátí na bezplatnou linku 158 nebo kteroukoliv služebnu Policie České republiky. „Ženu se nepokoušejte zadržet, protože u sebe může stále mít střelnou zbraň,“ upozorňuje policejní mluvčí.

Zdroj: Youtube