Sobotní večer v České Lípě patřil milovníkům taneční hudby, v Crystalu se konal další ročník akce UNIQUE HALL Festival. Mnozí příznivci takových akcí se rádi na večírek posilní některou z osvědčených drog. A kde je poptávka, bývá i nabídka. Policie trestně stíhá tři účastníky taneční párty.

Policie se připravila

„Policisté očekávali vysokou návštěvnost akce a vzhledem ke skladbě návštěvníků i problémy s drogami. Ani v jednom bodě se nemýlili," říká policejní mluvčí Ivana Baláková a dodává, že bezpečnostní opatření policie bylo zaměřeno nejen proti distribuci drog, ale také proti majetkové trestné činnosti v průběhu konání akce a v neposlední řadě i proti možnému narušování veřejného pořádku, které by mohli vyvolávat různě ovlivnění návštěvníci párty.

Na účastníky akce si posvítili i kriminalisté, kteří se specializují na drogovou problematiku.

Při kontrolách objevili u dvou mužů ve věku 22 a 36 let dohromady 10 tablet extáze a usvědčili je z držení v množství větším než malém, tedy v množství, které převyšuje osobní potřebu. „Tím se dopustili přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky. Soud je může potrestat až dvěma roky odnětí svobody," říká Ivana Baláková.

Policisté dále chytili jednoho z dealerů, dvacetiletého mladíka z Doks, přímo při činu. Stalo se tak právě ve chvíli, kdy na párty prodal tabletu extáze o rok mladšímu účastníkovi akce.

200 korun za kus

Ten mu za drogu zaplatil 200 korun, což je prý její obvyklá tržní cena. Za to mu hrozí až pěl let odnětí svobody.

„Víš jak, dostaneš na akci pětikilo, dvěstěpade máš vstup, deset šatna a s „éčkem" (slangový výraz pro drogu extáze, poznámka redakce) ti zbyde i na lahev vody, kterou si pak doplníš na záchodech," otevřeně popisuje finanční rozvahu útraty jedna z mladších účastnic akce.