Policisté během několika hodin dopadli třiapadesátiletého muže, který u Penny marketu ve Mšeně znásilnil devětatřicetiletou ženu. Po aktu ji chtěl zabít. Muž je již ve vazební věznici.

Poškozená přijela do Jablonce, kde se chtěla ubytovat v pátek 2. září. Nějaký čas strávila v centru města, kde se potkala s neznámým mužem. Společně s ním seděla v jedné z restaurací, kde popíjeli alkohol. Poté oba odjeli autobusem k prodejně Penny Market, kde v pití alkoholu pokračovali.

Když se začalo stmívat, muž ženu fyzicky napadl a znásilnil ji. „Poté, co dosáhl svého, začal ženě vyhrožovat, že ji zabije. Nešlo ale pouze o výhrůžky, ženu se skutečně pokusil na místě usmrtit," popsala Vlasta Suchánková, mluvčí krajské policie.

To se mu naštěstí nepodařilo, a to díky náhodnému chodci, kterým byl vyrušen. Žena pak vyhledala pomoc u kolemjdoucích, kteří kontaktovali policisty.

Ti podle popisu získaného od ženy po násilníkovi začali ihned pátrat a podařilo se jim ho zadržet několik hodin po činu v podstatě na místě – nedaleko Penny marketu ve Mšeně.

BEZDOMOVCI

Pod mostem přes Nisu ve Mšeně se bezdomovci schází již několik let. A právě z řad bezdomovců., kteří se tu scházejí, pochází i pachatel. „Zdržoval se tu pravidelně. Proti zdejšímu setkávání bezdomovců tu policisté zasahují často, ti se však vždy po čase vrátí," popsala Vlasta Suchánková.

„Tady se schází bezdomovci, ani se nedivím, že se něco takového stane. Opíjejí se tady, někdy je ten bordel neuvěřitelný," říká Petra, obyvatelka z nedalekého panelového domu.

Sami bezdomovci jsou z činu šokovaní. „On to byl takový podivín, když viděl hezkou ženskou, byl hned divokej. Ale že by chtěl nějakou zabít, to bych do něj neřekl," vypráví jeden z bezdomovců v centru města. Prý se jmenuje Pepa.
Na pobyt bezdomovců si místní lidé stěžují na magistrátu dlouhá léta. 

Ve čtvrtek dopoledne sedí na místě, kde došlo k znásilnění a pokusu o vraždu jediný člověk. Prošedivělý muž popíjí levné pivo. A o znásilnění prý nic neví. „Znásilnění? O tom já nic nevím. Byl jsem tři týdny v nemocnici na kapačkách. Jsem tu druhý den a užívám si čerstvého vzduchu. Zvláštní, že sem za ty dva dny skoro nikdo nepřišel," vysvětluje.

Třiapadesátiletému muži již policisté sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu znásilnění a zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu.

Muž kvůli nebezpečnému chování skončil ve vazbě. „Policejní komisař současně podal návrh na vzetí obviněného do vazby obavy, aby svůj čin neopakoval a nevyhýbal se trestnímu stíhání. Návrh v těchto dnech soudce akceptoval a muže poslal do vyšetřovací vazby," doplnila policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Obviněnému muži hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody. V minulosti si již za násilné a mravnostní delikty odseděl přes 18 let ve vězení.

Policisté žádají občany, kteří se pohybovali v pátek dne 2. října ve večerních hodinách v okolí prodejny Penny market v ulici Ivana Olbrachta v Jablonci a mohou k případu poskytnout informace, aby kontaktovali linku 158.