Renault stál v Anenské ulici v Liberci. Vandal nejprve vyrval obě boční zrcátka, ale to mu nestačilo. Na zavazadlové dveře vyryl do laku auta velký hákový kříž.

Majitelka vozu si teď marně láme hlavu, čím si takové „vyzdobení“ auta vysloužila. „Žádné sympatie k neonacistickým hnutím nechová, a tak neví, proč si někdo vybral pro svůj kousek právě její vůz,“ uvedla mluvčí liberecké policie Ivana Baláková. Policisty ale nezajímá jen, proč tohle někdo udělal, ale především kdo.

„Pokud se podaří vandala dopadnout, může ho soud poslat do vězení až na jeden rok,“ dodala mluvčí. Na autě udělal škodu za šest tisíc korun. S vandaly mají zkušenosti i v Jablonci nad Nisou. Majitelka v ulici Na Úbočí našla zdevastovaný svůj Citroen C1. „Pachatel prohodil kámen skleněnou výplní okna dveří kufru,“ řekla Baláková. To ale nebylo vše, vandal se teprve dostával do formy.

„Dalším kamenem rozbil čelní sklo a poškodil kapotu i přední nárazník,“ dodala mluvčí. Škoda po jeho řádění je pětadvacet tisíc korun. V případě dopadení může ve vězení strávit stejnou dobu jako předchozí pachatel, tedy jeden rok.

Nejspíš závist přemohla nešťastníka, který se nesmířil s tím, že se někdo v Pasekách nad Jizerou vozí v Lamborghini Gallardo. Majiteli sporťáku prořízl všechny čtyři pneumatiky. „Jen tím vznikla škoda čtyřicet osm tisíc korun,“ okomentoval tiskový mluvčí semilské policie Petr Kmínek.