Muž je stíhán pro spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, hrozí mu deset až 18 let vězení, řekl to státní zástupce Radim Kadlček, který případ dozoruje. Podle televize Prima jde o zetě zavražděné ženy, která byla nalezena mrtvá v sobotu v rodinném domě.

Policie zatím nechce případ komentovat. "Více informací bude možné uvolnit po pitvě nejdřív v úterý," uvedla mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Podle televize Nova seniorka bydlela v domě se svojí dcerou a jejím druhem a z domu byly podle sousedů často slyšet hádky.

Krajští kriminalisté na Českolipsku prošetřují ještě jeden případ, a to úmrtí jednapadesátiletého muže a šestadvacetileté ženy. Obě těla byla nalezena před třemi týdny poblíž obce Kvítkov u České Lípy. S ohledem na vyšetřování zatím policie k případu nesdělila nic bližšího. Podle informací televize Prima byli muž a žena nalezeni v autě ve vesnici zhruba 15 kilometrů od místa, kde bydleli. Televize uvedla, že jde o sebevraždu a vraždu.

Podle statistik policie se v Libereckém kraji letos do konce listopadu staly čtyři vraždy, tři kriminalisté objasnili. Uzavřený není ještě případ 24leté Ukrajinky, která byla zavražděna ve svém bytě v domě u autobusového nádraží v Liberci. Po podezřelém muži, kterého svědek viděl, jak mrtvou ženu vyhodil z okna a poté odnesl do nedalekého parku, policie stále pátrá.