„Benzínky muž přepadává se zbraní v ruce. Od čtyřiadvacátého května, kdy dal o sobě vědět na čerpací stanici ve Smržovce na Jablonecku, má do současné chvíle na svědomí již osm přepadení se škodou v řádech desetitisíců," informovala novináře mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Dobrou zprávou je, že dosud se jednotlivé případy obešly bez jakýkoliv zranění.

Popis neznámého pachatele

Že by měl mít všechna přepadení čerpacích stanic na svědomí tentýž muž, je dle kriminalistů velmi pravděpodobné. Nasvědčují tomu i popisy pachatele ze strany již přepadených pracovníků benzínek.

Podle nich by mělo jít o mladého muže ve věku kolem dvaceti až pětadvaceti let, sto sedmdesát pět centimetrů vysoké hubené postavy. Jeho pleť je výrazně světlá až bledá a má propadlé tváře. Z výpovědi zaměstnanců čerpacích stanic dále vyplývá, že jde o muže plynule mluvícím v českém jazyce bez jakéhokoliv přízvuku. Při přepadeních na sobě měl tmavé oblečení, sportovní skateboardové boty s bílým vzorem na patě. Svůj obličej si částečně maskoval kapucí od mikiny.

Výpovědi poškozených potvrzují i záznamy z bezpečnostních kamer. Podle policie jsou na nich vidět shodné rysy, ať už v podobě samotného lupiče, tak zejména v jeho oblečení.

Pomozte policistům s pátráním Jakékoliv poznatky, informace či postřehy můžete volat vyšetřujícím kriminalistům přímo na jejich mobilní telefonní číslo 728 418 403 a nebo na bezplatnou tísňovou linku policie 158.

„Že jde o jednoho a toho samého pachatele napovídá i to, že při každém přepadení je vybaven krátkou střelnou zbraní. Nelze ale určit,zda jde o skutečnou zbraň či pouhou repliku," upřesnila mluvčí.

Scénář přepadení je vždy stejný

Lupič si na čerpací stanice chodil pro peníze. Zbraň ani maskování pomocí kapuce mikiny nikdy nechyběla. Podle informací policie byl v žádosti o vydání peněz u obsluhy úspěšný v sedmi případech z celkových osmi. Bez peněz odešel pouze v Tatobitech na Semilsku.

„ Se zbraní v ruce se tu domáhal vstupu do uzavřené prodejny. Když ho obsluha odmítla vpustit, pachatel dveře vyrazil. Uvnitř se pokusil vypáčit kasu, jenže neuspěl. Odnesl si proto alespoň nějaké nápoje," popsala loupežné přepadení policejní mluvčí Suchánková.