Banku přepadl s pistolí v ruce. „Muž byl bezpečně identifikován jako pachatel loupežného přepadení banky v Žitavě, a to na základě porovnání záběrů kamery v bance a předložení fotoalba svědkům,” řekl mluvčí žitavské policie Uwe Horbaschk.

Lupič ohrožoval zaměstnance střelnou zbraní, pokladní skončila v šoku v nemocnici. Muž poté uprchl neznámo kam a následně se rozjela velká policejní akce. Němečtí muži zákona využili i psy, ale nebyli úspěšní. Zadržet zločince se tak povedlo až o pár dní později libereckým policistům.

„Na muže přišli náhodně policisté z Vesce, kteří si na parkovišti u nákupního centra Kaufland v Rochlici všimli muže, který zmateně obcházel vozidla a snažil se je otevřít klíčky, které měl u sebe. Ve spolupráci se strážníky Městské policie Liberec muže zkontrolovali a zjistili, že u sebe nemá žádné doklady,” popsala mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

V polovině listopadu byl propuštěn po absolvování sedmiletého trestu. Zvláštní ale bylo, že u sebe měl 25 tisíc Eur. Ty pocházely z přepadení. Následnou spoluprací z s otatními složkami policie se přišlo na to, že jde skutečně o lupiče z pobočky banky Volksbank na žitavském náměstí.

Na lupiče byla uvalena vazba v Liberci, ale v nejbližších dnech se rozhodne o jeho vydání k trestnímu stíháni do Německa.