Kontrola návštěvníků herny byla cíleně plánovaná, společně s ubytovnou, ve které hlídky začaly.

„Příslušníci skupiny kontroly pobytu Inspektorátu cizinecké policie Liberec v součinnosti s Obvodním oddělením policie Chrastava dorazili k vytipované chrastavské ubytovně třemi policejními vozy a mimo to pak i se schengenbusem,“ popisuje začátek akce Miroslav Vlach, tiskový mluvčí Oblastního ředitelství služby cizinecké policie v Ústí nad Labem.

Policejní hlídky zde zkontrolovaly celkem 17 cizinců, přičemž několik dokladů prověřil i specialista. Jeden rumunský občan nahlásil ztrátu dokladu. Tento přestupek vyřešili cizinečtí policisté blokovou pokutou, ostatní kontrolovaní pak vzorně spolupracovali.

Celá skupina se posléze přesouvá k vyhlášené herně, kterou provozují Vietnamci a akce pokračuje podle scénáře. “Ve 23 hodin smluvený signál soustřeďuje pozornost uniforem na ženu u baru. Mobilní počítač ji označuje jako zájmovou osobu z celostátního pátrání,“ pokračuje Miroslav Vlach.

Po konzultaci se státním zástupcem se skupina rozdělila a okamžitě vznikla speciální eskorta, která převezla ženu do policejní cely v Liberci. „V letošním roce je to už 150. případ zadržení osoby v celostátním pátrání cizineckou hlídkou na severu Čech,“ upozornil tiskový mluvčí cizinecké policie Miroslav Vlach.