I když takovou domněnku nikdo zatím oficiálně nepotvrdil, policisté v libereckém Paláci Dunaj zřejmě ve středu hledali bombu. Nasvědčuje tomu přítomnost desítek policistů, speciálně vycvičeného psa i pyrotechnika. Obyvatelé domu, který patří známému podnikateli Alexandru Kendikovi, museli opustit své byty. Policisté sice nic nenalezli, dům ale uzavřeli až do čtvrtečního rána.

Okolí budovy, ve které sídlí kromě potravin také rychlé občerstvení, prodejna mobilních telefonů či květinářství, bylo obehnáno policejní páskou. Vždy po několika metrech stál policista, který kolemjdoucím vysvětloval, že sem nikdo nesmí. „Někdo ohlásil bombu, ale zatím se nic nenašlo,“ prozradil zvědavým studentům jeden z hlídajících mužů.

Na místo po poledni dorazil i pyrotechnik. „Řekli nám, že máme odejít, nic bližšího nevím. Prý tam má být bomba,“ říkal přihlížející muž, který pracuje v jednom z obchodů. Mezi lidmi se časem začaly šířit fámy o tom, že „to“ ve dvě hodiny vybuchne a podle jiných zase v šest. Nic takového se ale nakonec nestalo.

„Bezpečnostní prohlídky, které byly prováděny v objektu na Soukenném náměstí, sice nic neobjevily, ale abychom ochránili osoby a samozřejmě také majetek lidí, bude Palác Dunaj s obchody, které se v něm nacházejí, až do ranních hodin nepřístupný a monitorován policií,“ informovala ve středu odpoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Policisté již v úterý, kdy se o hrozbě dozvěděli, zřídili speciální štáb a během středy prohledávali celou budovu, ta tak byla neprodyšně uzavřena. „Situaci rozhodně nepodceňujeme, ale znamená to omezení pro občany, kteří se do provozoven v budově nedostanou,“ sdělila Vlasta Suchánková. Městská hromadná doprava na Soukenném náměstí jezdila v obvyklých časech i provoz v přilehlých ulicích fungovaly bez omezení.