Na univerzitě se podle něj šířily nepravdivé zprávy o sexuálním obtěžování, uvádí web iROZHLAS.cz s odvoláním na advokátku vyučujícího. Pedagog obvinění z nevhodného chování odmítá, vysokou školu po dohodě opustil.

O případu údajného nevhodného chování jednoho z pedagogů na katedře anglického jazyka informovala univerzita v polovině března na svém webu. Stížnosti studentek tlumočili vedení školy studentští tutoři v loňském letním semestru. Univerzitní ombudsman, který případ posuzoval, ho charakterizoval jako nevhodné pedagogické postupy a nevhodnou interakci se studenty při výuce, uvedla škola. Vyučující se podle ní rozhodl odstoupit na vlastní žádost z pracovního poměru na fakultě.

Ilustrační foto
Sexuální obtěžování? Klíčové je nemlčet, říká tutorka z liberecké univerzity

Pedagog obvinění z nevhodného chování vůči studentkám odmítá a se závěry univerzitního ombudsmana Petra Pavlíka nesouhlasí. „Nikdy jsem se nedopustil žádného jednání, které by se dalo považovat za sexuální obtěžování. Pro nepravdivé obvinění ze sexuálního obtěžování jsem podal trestní oznámení a s pomocí advokáta je řeším též na půdě univerzity," napsal webu iROZHLAS.cz.

Mluvčí školy Radek Pirkl serveru řekl, že trestní oznámení nemíří na libereckou univerzitu nebo na některého z jejích pedagogů. Dodal, že případem se zabývala i policie, která na škole provedla šetření, jehož výsledek není znám.

Technická univerzita v Liberci
Pedagog se choval nevhodně při výuce, na liberecké univerzitě už neučí

Pedagog k 5. březnu na pedagogické fakultě na vlastní žádost skončil. Rozhodnutí zdůvodnil tím, že se nechce vystavovat riziku dalších, podle něj nepravdivých obvinění. „Nadále jsem zaměstnancem Technické univerzity v Liberci na základě dohody o provedení práce a jsem pověřen vedením zadaných bakalářských prací," řekl nyní rozhlasu.

Liberecká univerzita neřešila podobný případ poprvé. Loni v srpnu skončil jiný pedagog, na kterého si studentka stěžovala už v roce 2020. Na základě opakovaných stížností loni na jaře nevhodné chování pedagoga potvrdila i speciální komise sestavená univerzitním ombudsmanem, dopouštěl se podle ní opakovaně jednání s prvky šikany. Před rokem ho pak děkan stáhl z výuky a všech pedagogických činností v létě pedagog na univerzitě skončil.