Tři výtečníci se pokusili ukrást oblečení z jednoho libereckého obchodu. Nejen, že je při tom načapali a pak i s lupem chytili. Ke krádeži si přičtou i další obvinění, protože u nich navíc policisté objevili drogy.

„Incident se odehrál v úterý 18. října v obchodě se sportovními potřebami v Sousedské ulici. Dvojice pachatelů tam společně ukradla různé druhy sportovního oblečení a pronesla je za pokladnu,” uvedla mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová. Jednadvacetiletou ženu a jejího o osm let staršího komplice ale za kasami zadržela i s kradenými věcmi ochranka obchodu.

Pracovníci ostrahy od zlodějů část zboží dostali zpátky, ale ne všechno. Na pomoc jim totiž přiběhl čtyřiadvacetiletý kamarád, který na ně čekal na parkovišti před prodejnou.

„Dvojici zlodějů vyburcoval mladík k útěku a sám mezitím vyhrožoval pracovníkovi bezpečnostní služby. Po vylomení vstupních dveří prodejny nasedli všichni do přistaveného auta a chtějí odjet pryč,” popsala další sled událostí policejní mluvčí. Neujeli ale nikam. Zastavila je policejní hlídka, a tak všichni putovali na služebnu.

„Při prohlídce auta zlodějů našli policisté uvnitř i narkosáčky, což by mohlo vysvětlovat podivné chování této skupinky lidí,” doplnila Knopová.

Skupina pachatelů teď čelí podezření ze spáchání hned několika přečinů - krádeže, poškození cizí věci, přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Za to všechno jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.