Společně s devatenáctiletým kamarádem si všiml před vchodem do panelového domu v Třešňové ulici urostlého šedivého kocoura. Toho majitel vypouštěl pravidelně ráno a večer na půlhodinovou procházku ven.

„Protože vypadal jako „Briťák“, napadlo je, že by se mohl líbit přítelkyni mladšího z nich. Ačkoliv měl kocour na krku obojek s telefonním číslem, z čehož se dalo usoudit, že někomu patří, odnesli ho do bytu mladé ženy. Chtěli ji tímto živým dárkem obdarovat,“ popsala začátek případu mluvčí policie Ivana Baláková.

Vystresovaného kocoura vyděsil pes ženy a při úprku z jejího náručí jí způsobil několik škrábanců. Slečna ztropila scénu a starší z mužů ho nemilosrdně jako trest vyhodil z okna v devátém patře domu. „Svědci zraněné zvíře objevili ve velmi zuboženém stavu, ve kterém vydával bolestné skřeky. Kontaktovali jeho majitele a ten s ním jel k veterinářce,“ dodala Baláková.

Kocour utrpěl zlomeninu páteře a musel být uspán. „Na základě všech důkazů a svědeckých výpovědí jsme pachatele, který do Liberce přijel před nějakým časem za prací, obvinili z přečinu týrání zvířete, za což ho může soud poslat až na tři roky do vězení,“ zdůraznila Ivana Baláková.