Hloupý žert

Byla neděle po třiadvacáté hodině. Na bezplatnou tísňovou linku policie na číslo 158 dvakrát a na tísňovou linku 112 jednou se obrátil volající a oznámil utonutí ženy.

„Během telefonátu byl muž velmi hysterický. Policistům uvedl, že seděl na břehu řeky Jizery v obci Přepeře a přímo před ním skočila do vody jeho známá, která tam byla s ním," informovala o případu mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Do terénu zahaleného do husté tmy se na základě oznámení vydalo několik desítek záchranářů a hasičů. Nechyběly ani tři hlídky policistů. Rozjelo se velké pátrání, které ale bylo neúspěšné. Kolem půl jedné ho záchranné složky ukončily.

„Při samotné pátrací akci byla velice složitá práce se samotným oznamovatelem události, jelikož neustále měnil svou výpověď, přestával spolupracovat a chtěl odejít," podotkla mluvčí.

Agresivní opilec

Záchranné složky se ale nevěnovaly jen pátrání po ženě v korytě řeky a jejím okolí, policisté totiž zároveň vyrazili do místa bydliště pohřešované ženy. A když ji doma nalezli, bylo všem hned jasno. Muž si ze všech zkrátka vystřelil. Pravděpodobně si ani neuvědomil, co svým jednáním způsobí. Všichni účastníci celého nočního pátrání totiž nasazovali své životy naprosto zbytečně. Navíc mohli být potřební na jiném místě, kde by opravdu někomu šlo o život.

Na základě zneužití tísňové linky policisté muže zadrželi a převezli na policejní stanici. Jednoduché to s ním ale neměli, byl totiž velmi agresivní. „Museli jsme použít donucovacích prostředků. Teprve po použití hmatů a chvatů se muž podvolil a do policejního automobilu nastoupil," dodala Suchánková.

Orientační dechová zkouška, kterou opilý vtipálek podstoupil, byla k jeho smůle pozitivní. Zadržený muž totiž nadýchal přes tři promile alkoholu.